Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

V nymburské nemocnici opět slouží po rekonstrukci babybox

V nymburské nemocnici opět slouží po rekonstrukci babybox

Po více než jednom a půl roce začíná dnešním dnem opět v nymburské nemocnici plně sloužit babybox.

Z rekonstrukce nemocnice
4.únor 2016 - 08:30

Ten nymburský babybox byl do areálu zdravotnického zařízení nainstalován v červnu roku 2009 jako pětadvacáté zařízené svého druhu v České republice. Ačkoliv jej doposud žádná z maminek nevyužila, má jeho umístění v Nymburce své opodstatnění. Uveedla pro Stredoceskenovinky.cz Pavlína Stránská, tisková mluvčí Nemocnice Nymburk s. r. o..

„Samozřejmě nás těší, že do něj nebylo žádné miminko odloženo, nicméně máme radost, že se babybox podařilo znovu zprovoznit. Budeme rádi, pokud se veřejnost o něm dozví, aby nastávající maminky, které se ocitnou v tíživé životní situaci, měly alespoň nějakou šanci na vyřešení pro ně svízelné situace, s co nejméně bolestným řešením pro jejich miminka,“ říká Ing. Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk s. r. o.

Z provozu byl babybox odstaven v souvislosti s rekonstrukcí pavilonu D, kterou se již podařilo dokončit. Dnes se na nově otevřené interní oddělení může nastěhovat prvních osmnáct pacientů, stejně tak je zde již k dispozici sedm JIPových lůžek pro internu.

Nymburská nemocnice má ultrazvuk, kde uvidíte miminka ve 3D formátu

Minulý týden si nově zrekonstruované prostory prohlédli zájemci z řad veřejnosti, kteří využili Dne otevřených dveří. Ty pro ně nachystala nemocnice společně se svým vlastníkem – Městem Nymburk. V brzké době budou následovat další dokončení dílčích prací kompletní rekonstrukce pavilonů B, C a D, v jejímž závěru bude mít renovovaná interna k dispozici šedesát standardních lůžek, přibude dvacet lůžek dlouhodobé ošetřovatelské péče a čtyři JIPová lůžka bude mít k dispozici chirurgické oddělení.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:nymburskanemocnice)