Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

V Pardubicích společně jednaly rady kraje a města Pardubic

V Pardubicích společně jednaly rady kraje a města Pardubic

Mezi projednávaná témata patřilo mimo jiné financování výstavby terminálu pardubického letiště, investiční záměr společnosti Foxconn, úprava areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici a také spolufinancování další fáze rekonstrukce haly na Dašické.

Z jednání
14.únor 2016 - 07:30

Kraj zaplatí dostavbu haly Dašická ze svého rozpočtu

„Plánovaná dostavba haly Dašická je velkorysejší, než bylo původně plánováno, jelikož jsme se snažili vyhovět všem sportovním klubům v Pardubicích tak, aby se zde mohly hrát utkání nejvyšší úrovně. Hala tak získá další šatny, kancelářské prostory, bude propojena se sousedním gymnáziem, ale bude také vyřešena bezbariérovost objektu, což byl jeden z velkých problémů původního projektu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Předpokládané výdaje jsou 11 milionů korun. Po jednání krajské rady jsme se rozhodli, že celou částku uhradíme z vlastního rozpočtu. Děkujeme městu za nabízenou spoluúčast, kterou však nevyužijeme,“ sdělil hejtman Netolický, který připomněl, že město Pardubice již přispělo 5,5 milionu korun na rekonstrukci prvních etap.

„Postoje kraje si velmi vážíme, hala Dašická po dokončení poslední etapy bude skutečně splňovat veškerá kritéria pro konání utkání nejvyšších soutěží hned v několika sportech,“ uvedl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký.

Pardubice musí dokončit soutěž a zahájit samotnou výstavbu terminálu

Financování výstavby letištního terminálu

Jedním ze zásadních bodů společného jednání byla problematika financování výstavby nového letištního terminálu pardubického letiště. „V rozpočtu města jsou vyčleněny finance na pokrytí nákladů letošního roku, se zbytkem budeme počítat pro rok 2017. Tím nejdůležitějším ale bude konečná cena, která vzejde z právě probíhajícího výběrového řízení. Znovu jsme společně garantovali, že nejvyšší přípustná cena pro realizaci je pro nás 300 milionů bez DPH,“ prohlásil primátor Martin Charvát. „V rozpočtu kraje máme v současné době vyčleněno 30 milionů korun, přičemž 17 milionů půjde na zvýšení základního kapitálu společnosti a 13 milionů jako první splátka podílu mimo směnečný program,“ sdělil hejtman Netolický s tím, že kraj nadále nebude zahrnut do směnečného programu, který bude výhradně navázán na město Pardubice. Radní se shodli také na nutnosti společného výběru oponenta technologické části vítězného projektu.

Investice v areálu Tesly nesmí ohrozit Pardubickou nemocnici

Radní obou samosprávných celků se shodli také na prodloužení lhůty pro město Pardubice na vybudování dopravního napojení. „Prodloužení lhůty je pro nás v podstatě formalitou, respektive spíš praktickou věcí. Zájemců o areál bývalé Tesly je dost, avšak výběr toho, kdo jej získá, nám potrvá zhruba rok. Další minimálně dva až tři roky pak předpokládám, že bude novému majiteli Tesly trvat vyřešení dopravního napojení, které je součástí požadavku města na něj,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za správu majetku města a územní plánování Helena Dvořáčková. „Jednání ohledně využití areálu sledujeme, avšak trváme na tom, aby jakákoliv aktivita nebyla vedena proti naší Pardubické nemocnici. Nechceme nadále ubírat našim zařízením zdravotní výkony.“ uvedl hejtman Netolický.

Pardubickenovinky.cz o zasedání informovala Pavla Kosíková, tisková mluvčí Magistrátu města Pardubice.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:mmpardubice)