Svátek má: Bedřich

Regiony

Velikost textu:

V Plzni nabízeli velikonoční výrobky zástupci chráněných dílen

V Plzni nabízeli velikonoční výrobky zástupci chráněných dílen

Čtyři chráněné dílny – Ledovec, Koniklec Suchomasty, Český západ a Centrum sociálních služeb Stod – si během jediného dne vydělaly 27.956 korun.

Chráněné dílny
28.březen 2016 - 12:00
Velikonoce se blíží a zaměstnanci Skupiny ČEZ měli jako již tradičně možnost pořídit si přímo v zaměstnání ručně vyráběné ozdoby, proutěné košíky nebo textilní výrobky se svátečními motivy, velikonoční keramiku i různé dobroty a pomoci tak dobré věci.

Čtyři stánky plné nádherných velikonočních dekorací, keramických výrobků, nakládaných sýrů, tkaných výrobků a svíček lákaly celý den k nákupu. Plzeňská centrála Skupiny ČEZ ožila velikonočními trhy již pošesté. O nákupy výrobků přímo od handicapovaných klientů spřátelených chráněných dílen byl tradičně obrovský zájem. Během dne zimní zahradou centrály prošlo několik stovek zaměstnanců a velká část neminula velikonočně vyzdobené stánky bez povšimnutí.


„Letošním hitem se staly keramické zápichy do květináčů se jmény bylinek a barevné svíčky ve tvaru vajíček. Naši zaměstnanci se na trhy chráněných dílen každoročně velmi těší. Pochvalují si, že pořídí výzdobu či výslužku pro koledníky a ještě pomohou dobré věci, “ uvedla Michaela Jirovcová ze Skupiny ČEZ.

Český západ o.p.s. působí v sociálně vyloučených lokalitách na Toužimsku a Tepelsku v Karlovarském kraji, kde nabízí sociální služby - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a terénní programy, a řadu komunitních aktivit. Ledovec nabízí lidem s duševním onemocněním či mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách.

Centrum sociálních služeb Stod v současnosti poskytuje široké spektrum sociálních služeb lidem s mentálním postižením v celoročním domově pro osoby se zdravotním postižením. Středočeský Koniklec Suchomasty poskytuje sociální služby osobám s lehkým a středně těžkým mentálním či kombinovaným postižením.

Plzenskenovinky.cz informovala Michaela Jirovcová, mluvčí skupiny ČEZ pro západní Čechy.

(jv,Plzenskenovinky.cz foto:čez)