Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Ve Frenštátě je k vidění inspirativní rodinná výstava

Ve Frenštátě je k vidění inspirativní rodinná výstava

Zajímavá, netradiční, pravdivá, k zamyšlení, ze života, interaktivní. Přesně taková je výstava Obrazy rodičovství, která byla v úterý 16. února 2016 v 17 hodin zahájena slavnostní vernisáží ve výstavní síni frenštátského Muzea.

Z výstavy
20.únor 2016 - 08:00

Rodičovství je jedinečný vztah na celý život. A tuto skutečnost odhalují jednotlivé expozice patnácti velkoformátových fotografií k tématům jako je kojení, pevná vazba mezi dítětem a matkou či otcem, komunikace dítěte s rodiči, specifika matek postižených dětí, sourozenecké skupiny či stárnutí rodičů.  Výstava je k vidění v prostorách výstavní síně frenštátského Muzea do 17. března 2016 v rámci otevírací doby Muzea.

Výstavní síň frenštátského Muzea se zaplnila hosty už před 17 hodinou odpolední. V rámci slavnostního zahájení vystoupil sbor Senzaband Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm, pod vedením sbormistryně Věry Marhevské a za klavírního doprovodu Borise Nykla. Přítomné hosty přivítal na půdě Muzea Martin Trubač, poté si slovo převzali pracovníci Městského kulturního střediska ve Frenštátě p. R., a k hostům promluvila také zástupkyně autorů výstavy, kterými je Centrum pro rodinu a sociální péči, paní doktorka Maria Fridrichová.


Maria Fridrichová krátce představila výstavu samotnou a také práci Centra pro rodinu, jejich projekty a neopomenutelnou spolupráci se školami. "V závěru našich programů, se dětí ptáme. Představte si situaci. Chtěli byste, aby všechny děti žily v roce 2032 v úplných a šťastných rodinách? Aby měly maminku i tatínka? A oni odpovídají ano! Tak je to jen na Vás, protože těmi rodiči budete právě vy. A děti v tu chvíli spontánně tleskají. Tak doufejme, že se jim to povede a budou mít všechny tu svou šťastnou rodinu."

Po slavnostním zahájení si návštěvníci měli možnost prohlédnout celou výstavu a vyzkoušet všechny interaktivní prvky, které jsou zde připraveny. Interaktivity však nezkoušely jen děti, ale i dospělí. A to je jasným důkazem toho, že tato výstava je určená opravdu pro celou rodinu. Každý si tady najde to své, to co jej zaujme, co si zapamatuje a odnese do dalšího života. A to je cílem výstavy Obrazy rodičovství.

Na uspořádání výstavy se podílí několik významných partnerů. Město Frenštát pod Radhoštěm, Odbor sociálních věcí města Frenštát, Městské kulturní středisko Frenštát p. R. a Městská policie ve spolupráci s Muzeem Novojičínska a Centrem pro rodinu a sociální péči. Téma výstavy bylo zvoleno v souvislosti s důležitým výročím. Jedná se o výročí Mezinárodního dne rodiny, který se v České republice letos slaví už podvacáté a ve Frenštátě pod Radhoštěm oslaví Den rodiny v květnu letošního roku už popáté.

Výstava Obrazy rodičovství je tedy první z mnoha akcí, které Mezinárodní den rodiny budou v letošním roce připomínat. Moravskoslezskenovinky.cz informovala Zuzana Kalinová za Městské kulturní středisko Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto: David Šrubař)