Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Velikonoce přinesly chráněným dílnám mimořádné tržby

Velikonoce přinesly chráněným dílnám mimořádné tržby

Téměř 25 000 korun si za pouhé tři hodiny prodeje vydělaly tři neziskové organizace na unikátních velikonočních trzích v areálu jaderné elektrárny Temelín.

Velikonoce v Jaderné elektrárně Temelín
29.březen 2016 - 10:00

Tržbami se tak přiblížily provozu běžně velkého obchodu. Největší zájem vzbudila mezi zaměstnanci a návštěvníky keramika a lahůdky

V deset hodin dopoledne začínali zaměstnanci a klienti chráněných dílen nabízet své výrobky v administrativní budově jihočeské jaderné elektrárny s plnými pulty. Hodinu po obědě měli prakticky vyprodáno. Zájem o keramiku, pomlázky, nebo speciálně nakládané sýry byl podle jejich slov enormní.

„Co se týká prodeje, můžeme hovořit o rekordu. Prodávalo se vše, co jsme měli v nabídce. Utržené peníze teď použijeme na provoz sociálně-terapeutických dílen a související aktivity,“ říká Marie Verboon Filipová, ředitelka borovanského Nazaretu.

„Jde o jeden z nejúspěšnějších projektů. Víme, že tím pomůžeme potřebným a zároveň je to skvělá možnost jak si opatřit dárky, nebo třeba velikonoční dobroty,“ vysvětluje mimořádný zájem zaměstnanců vedoucí útvaru komunikace Petr Šuleř.

Netradiční zdravotní prohlídky v Temelíně využily čtyři stovky lidí

Nabídce výrobků neodolali ani dodavatelé a návštěvníci elektrárny. Kromě lahůdek nejrychleji mizely velikonoční pomlázky a výzdoba. Podobná akce se v areálu Temelína letos uskuteční ještě jednou – těsně před Vánoci.

Jihoceskenovinky.cz informoval Petr Šuleř z Jaderné elektrárny Temelín ČEZ, a. s.

(jv,Jihoceskenovinky.cz foto.ete)