Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Velikonoce ve znamení řidičů bez oprávnění

Velikonoce ve znamení řidičů bez oprávnění

Hned tři případy řidičů-neřidičů řešili během velikonočních svátků pražští strážníci. Na první narazili už ve čtvrtek odpoledne v Praze 5.

Utopené auto
1.duben 2016 - 08:30

Ve Velké Chuchli si hlídka strážníků z Prahy 5 všimla vozidla, které vjelo do zákazu vjezdu. Řidič vozidla navíc na výzvu, aby zastavil, zareagoval zcela opačně. Prudce zvýšil rychlost jízdy a snažil se ujet. Nakonec vjel do areálu dostihového závodiště, z vozu vyskočil a snažil se před strážníky utéct, což se mu nepovedlo. Mladý muž u sebe neměl žádné doklady a hlídce strážníků uvedl nepravdivé údaje o své totožnosti. Vydával se za svého bratra. Dále neustále měnil důvody, proč u sebe nemá řidičák a doklady. Jeho skutečnou totožnost zjistila přivolaná hlídka Policie ČR, která také strážníky informovala o tom, že dotyčný pětatřicetiletý muž přišel o řidičský průkaz. Celou věc dořešili strážníci oznámením správnímu orgánu.

Také druhého řidiče bez oprávnění odhalili strážníci z Prahy 5, tentokrát na Smíchovském nádraží, kde řidič porušil zákaz zastavení. Tentokrát se jim ale třiašedesátiletý muž celkem bez okolků přiznal, že řidičský průkaz mu byl zadržen. Celou věc si tak převzala Policie ČR. Na posledního řidiče, který usedl za volant bez oprávnění, narazili strážníci z Modřan dnes ve dvě hodiny ráno na Libuši. Sedmadvacetiletý muž navíc o řidičský průkaz přišel 24. března 2016, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o zákazu řízení motorových vozidel, tedy pouhých pět dní předtím, než byl přistižen za volantem. I v tomto případě si věc převzala Policie ČR.


Strážníci z Modřan řešili „alkohol za řidítky“. V neděli krátce před jedenáctou hodinou v noci si strážníci z Prahy 12 všimli muže na motokoloběžce, který jel po silnici a jehož jízda byla přinejmenším nekoordinovaná. Strážníci proto muže na neobvyklém vozítku zastavili. Muž strážníkům předal doklad totožnosti, během jednání ale špatně artikuloval a z jeho dechu byl cítit alkohol. Třicetiletý „řidič“ také strážníkům řekl, že těsně před jízdou vypil jednu „dvanáctku“. Dechová zkouška prokázala téměř půl promile alkoholu v dechu. Strážníci proto celou věc oznámili správnímu orgánu, který ji bude dál řešit.

Strážníci z Jižního města řešili „utopené“ auto. V neděli po poledni přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že do jedné z retenčních nádrží v ulici K horkám sjelo osobní vozidlo. Na místě strážníci skutečně našli auto značky Škoda, které bylo přibližně do jedné třetiny ponořené ve vodě. Strážníkům se později přihlásil také majitel vozu, který jim řekl, že auto mu sjelo do vody, když na břehu nádrže opravoval škrábance na kapotě. Na místo proto hlídka strážníků přivolala hasiče a Policie ČR. Podle hasičů naštěstí nebyla voda kontaminována provozními kapalinami z vozidla.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,Prazskenovinky.cz foto:mp)