Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Víkendové kontroly provozoven odhalily podnapilé mladistvé

Víkendové kontroly provozoven odhalily podnapilé mladistvé

Víkend: Strážníci přispěli k záchraně života, seniorka bezvládně ležela v bytě. Agresivní mladík nechtěl vrátit shozenou čepici, hrozí mu vysoká pokuta. Zákaznice hodila po muži jídlem, zamíří jen ke správnímu orgánu.

Ilustrační foto
24.únor 2016 - 08:00

Trojici podnapilých mladistvých odhalili strážníci a policisté při součinnostních kontrolách provozoven v noci z pátku na sobotu. V centru Brna se konzumací piva dostaly do problémů dvě dívky ve věku 15 a 17 let, starší z nich při zkoušce na přítomnost alkoholu nadýchala 0,62 promile. Ještě vyšší hodnotu ukázala orientační dechová zkouška u šestnáctiletého mladíka, který navštívil podnik na Staré osadě. Navzdory své podnapilosti se pokusil o útěk, hned v Kosmákově ulici však byl dostižen a dechová zkouška ukázala 1,62 promile. Všechny tři nezletilé si k dalším služebním opatřením převzala republiková policie.

Strážníci přispěli k záchraně života, seniorka bezvládně ležela v bytě. Nedostupný telefon své matky a k tomu marné klepání a zvonění u dveří znepokojilo muže, který v sobotu odpoledne požádal o pomoc na lince 156. Do Bohunic tak zamířili strážníci, kterým oslovení nájemníci potvrdili, že dotyčnou v poslední době neviděli jít do obchodu a že si ani nevyzvedávala obědy. Hlídka ověřila, že žena nebyla nikde hospitalizovaná a protože byl v zámku zevnitř zastrčený klíč, vyrozuměla hasiče, kteří byt otevřeli. V jedné z místností pak strážníci našli na zemi ležící osmasedmdesátiletou důchodkyni, která byla ve špatném fyzickém i psychickém stavu. Okamžitě jí tedy poskytli první pomoc a přivolali záchranku, která ženu převezla do fakultní nemocnice.


Agresivní mladík nechtěl vrátit spadenou čepici, hrozí mu vysoká pokuta. Čepice, která spadla z hlavy staršímu muži, se stala v sobotu pozdě večer údajnou příčinou potyčky dvou osob v Nádražní ulici. Z tramvajového ostrůvku ji okamžitě zvedl třiadvacetiletý mladík, který ji však seniorovi odmítl dobrovolně vrátit. Učinil tak až po důrazné výzvě zasahující hlídky městské policie. Viditelně podnapilý mladý muž ovšem ani potom své jednání neovládal, vulgárně pokřikoval a ohrožoval přítomné osoby. Jeho agresivita ustoupila až poté, co mu strážníci za pomocí hmatů a chvatů nasadili pouta. Hlídka všechny důležité skutečnosti zadokumentovala a s podezřením na přestupek proti občanskému soužití případ postoupila k dořešení správnímu orgánu, kde muži hrozí až dvacetitisícová sankce.

Zákaznice hodila po muži jídlem. Svérázným způsobem naložila s jídlem, zakoupeným v neděli brzy ráno ve stánku s rychlým občerstvením, dvaadvacetiletá žena. Podle svědků ho v Benešově ulici bezdůvodně hodila po přítomném muži. Když se vůči tomu ohradil, udeřila ho prý mladá žena v podnapilém stavu do obličeje a došlo mezi nimi ke strkanici. Vyslaná hlídka zjistila, že při incidentu došlo ke zranění osob a přivolala zdravotníky. Čtyřiadvacetiletý muž ošetření odmítl, ženu odvezla sanitka do nemocnice. S podezřením na přestupek proti občanskému soužití se teď případem bude zabývat správní orgán, kterému strážníci předali veškeré zjištěné poznatky. Informuje MP Brno.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mp)