Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Za víkend ošetřili na zlínské úrazovce téměř 200 pacientů

Za víkend ošetřili na zlínské úrazovce téměř 200 pacientů

Víkendové počasí, které přineslo zledovatělé chodníky i silnice, se podepsalo také na počtu ošetřených pacientů v úrazových ambulancích zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a.s. (KNTB). Zdravotníci za sobotu a neděli ošetřili téměř 200 pacientů, z toho v sobotu jich bylo 134.

Ilustrační foto
14.leden 2016 - 10:00

„Kvůli sobotnímu náledí musely naše úrazové ambulance zvládnout velký nápor. Hned v ranních hodinách jsme proto v sobotu k posílení služby povolali navíc dva lékaře a tři zdravotní sestry. Díky tomu byly čekací doby na ošetření minimalizovány. Z ošetřených pacientů zůstalo 20 hospitalizováno a z nich se 10 muselo podrobit operačnímu výkonu,“ řekl primář traumatologického oddělení KNTB Marcel Guřan.

Zdravotníci podle něho ošetřovali převážně úrazy způsobené po pádu na kluzké komunikaci. Jednalo se například o poranění hlavy, otřesy mozku, komplikované zlomeniny dolních i horních končetin. „Operace se týkaly právě těchto zlomenin a také zlomeniny páteře,“ doplnil primář.

Ve Zlíně je nonstop služba pro léčení akutní a pooperační bolesti

Nedělní služba v úrazových ambulancích už byla klidnější, ale i tak v nich byli ošetřeno 64 pacientů. „Skončili u nás s pohmožděninami, zlomeninami. Sedm pacientů jsme hospitalizovali a čtyři z nich se podrobili operaci,“ informoval primář.

V pondělí se situace na úrazovce vrátila do běžnějšího režimu. Lidé sem přicházeli s lehčími úrazy způsobenými ze sobotního náledí. Zdravotníci ošetřovali například pohmožděniny, vymknuté kotníky nebo naraženiny. O úrazové statistice informovala zlínskénovinky.cz Karla Havlíková, tisková mluvčí KNTB.

(kp,zlinskenovinky.cz,foto:KNTB)