Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Žáci základních škol budou už potřetí stavět z Merkuru

Žáci základních škol budou už potřetí stavět z Merkuru

Třetí ročník soutěže Stavíme z Merkuru je tady! V těchto dnech ho vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se společností BOSCH DIESEL s.r.o, Jihlava. Soutěž je určená pro žáky a žákyně základních škol se sídlem na Vysočině.

Ilustrační foto
25.březen 2016 - 08:00

„Čtyřčlenné týmy konstruktérů složené z žáků druhých stupňů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií mají stejné zadání – maximálně za čtyři hodiny postavit přepravní linku čtvercového nebo obdélníkového tvaru, která bude schopna přepravit víčko od PET lahve,“ popsala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová s tím, že nápad, vzhled, rychlost přepravy víčka, jeho funkčnost i technické zpracování bude hodnotit speciálně sestavená porota. Přihlášky do soutěže, která je jednou z aktivit letošního projektu Rok řemesel, je možné podávat do 17. dubna 2016. O vítězi se rozhodne 2. - 3. června.

Hlavním cílem soutěže je podpora technické tvořivosti v základních školách a motivace žáků k práci s konstrukční stavebnicí. Čtyřčlenné týmy můžou využít nejvýše jedné stavebnice Merkur 8 a v průběhu čtyř hodin sestavit model. Pravidla soutěže umožňují pracovat s vlastním přineseným návodem na stavbu přepravníku. Boj o vítěze se odehraje 2. června na půdě Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třešti, a to včetně večerního programu Hitrádia Vysočina. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční o den později v rámci Dne s Krajem Vysočina v Jihlavě. Nejúspěšnější tvůrci získají tablety, flash disky a stavebnice Merkur.

Na základní škole se děti učí jak stavět z Merkuru

Soutěž je další aktivitou, kterou Kraj Vysočina podporuje projekt Merkury do škol, a má za cíl zvýšit zájem dětí o technické obory. „Vysočina je prvním z regionů v České republice, kde se dětská stavebnice řadí mezi běžné pomůcky ve výuce na základních školách,“ vysvětluje radní Jana Fialová. Projekt Merkury do škol mohl být realizován díky podpoře a zájmu společnosti BOSCH DIESEL Jihlava. Novinkyvysočina.cz informovala Mgr. Monika Brothánková z tiskového oddělení sekretariátu hejtmana.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:archiv)