Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Zajímá vás doprava ve městě Brně? Staňte se řidičem tramvaje!

Zajímá vás doprava ve městě Brně? Staňte se řidičem tramvaje!

Dopravní podnik města Brna nabízí studentům vysokých škol možnost zajímavé dlouhodobé brigády právě na této pozici. Pracovní příležitost je určena pro studenty od 21 let.

Ilustrační foto
9.březen 2016 - 08:00

„Kurzy určené vysokoškolákům byly již v minulosti organizovány, naposledy to byl kurz řidičů autobusové dopravy v roce 2008,“ uvedla správní ředitelka DPMB Eva Lukavská.

Tímto způsobem dopravní podnik kromě zajištění momentální výpomoci získává i vysokoškoláky z technických oborů, kteří mají o dopravu zájem, ale současně jich je na trhu práce nedostatek.  

„Už v minulosti se nám tito brigádníci z řad vysokoškoláků osvědčili. Řada z nich našla po škole uplatnění právě v DPMB.  Předchozí poznání  provozu společnosti a práce řidiče pro ně byla  velkou výhodou,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Ulicemi Brna jezdí zatím na zkoušku nový elektrobus

Zájemci o tuto brigádu, která bude řešena dohodou o pracovní činnosti, musí pocházet z řad vysokoškolských studentů a mít řidičské oprávnění skupiny B. Dopravní podnik následně zajistí absolvování standardních kurzů řidičů tramvajív době letních prázdnin.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Barbora Lukšová, tisková mluvčí DPMB, a.s..

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:dpmb)