Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelstvo schválilo investiční akce pro rok 2016

Zastupitelstvo schválilo investiční akce pro rok 2016

Zastupitelstvo města Frenštát pod Radhoštěm schválilo na svém 11. zasedání plán oprava investic pro rok 2016.

Ilustrační foto
28.únor 2016 - 08:00

Z rozpočtu města je pro investiční akce vyčleněna částka více jak 33 milionů korun. „Snažíme se volné finanční prostředky co nejvíce investovat do oprav, rekonstrukcí i nových projektů a rovnoměrně je rozdělovat napříč všemi oblastmi života města,“ řekl Mgr. Pavel Mička, místostarosta města.

Vyčleněné finanční prostředky ve výši přes 10 mil. korun budou investovány v oblasti komunikací a dopravy. „Největší investiční akcí v této oblasti bude rekonstrukce mostu přes Lánský potok, dále pak rekonstrukce místních komunikací na ul. Dvořákova a ul. Dráhy,“ uvedl Zdeněk Bartoš, vedoucí odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.


Významnou investicí je zateplení krytého bazénu ve výši 5 mil. Kč. Další zásadní akcí bude oprava fasády a výměna oken budovy radnice v rámci regenerace městské památkové zóny, na níž je v rozpočtu vymezeno necelých 4,4 mil. korun.  „Očekáváme snížení energetické náročnosti budov a s tím spojenou úsporu nákladů na provoz. V rámci programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón jsme také získali dotaci 1 615 000 korun,“ doplnil Bartoš. 

Zastupitelé schválili též částku milion korun na vybudování střelnice v Centru volného času Astra. V průběhu roku 2016 dojde i k opravě střešního pláště budovy frenštátského kina za 1,5 mil. Kč. Pokračovat bude postoupná rekonstrukce chatek v autokempu, která započala v loňském roce a pro rok 2016 zastupitelé schválili částku 900 tisíc korun.

„V chatkách se opravuje a rekonstruuje izolace, podlahy, částečně i dřevěná konstrukce, sociální zařízení a kuchyňky,“ řekl Zdeněk Bartoš.

V neposlední řadě byly vyčleněny prostředky na zpracování projektové dokumentace pro přípravu volnočasového centra s plochou na bruslení a projektové dokumentace pro cyklostezku Lubina – Lomná. Kompletní schválený plán investic naleznou občané na webových stránkách v záložce Rozvoj a péče o město, Plán oprav a investic.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová za Městský úřad Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)