Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Žatecký cup 2016 ovládli mladí barmani a mistři kávy

Žatecký cup 2016 ovládli mladí barmani a mistři kávy

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se zúčastnil slavnostního zahájení VIII. ročníku soutěže Žatecký cup 2016, soutěže mladých barmanů, pivních specialistů a mistrů kávy.

Hejtman na slavnostním zahájení soutěže
30.leden 2016 - 12:00

Pořadatelem soutěže je Střední odborné učiliště a Stření odborná škola SČMSD, ŽATEC, s. r. o. a odborným garantem Česká barmanská asociace. Pana hejtmana přivítala v budově kulturního domu, kde se soutěž pořádala, ředitelka školy Stanislava Sajdlová. Kromě pana hejtmana byla na akci přítomna také senátorka za Ústecký kraj a starostka města Žatec Zdeňka Hamousová, dále člen Zastupitelstva Ústeckého kraje Milan Pipal, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje Štěpán Harašta, jednatel škol SČMSD Ludvík Vomáčka a prezident České barmanské asociace (CBA) Aleš Svojanovský. Kromě pana hejtmana se zdravice při slavnostním ceremoniálu ujala paní senátorka Hamousová, ředitelka školy Stanislava Sajdlová a další hosté.

Soutěže barmanů „Junior Cocktail Competition“ se zúčastnili junioři z celé ČR a sešlo se zde 22 soutěžících, aby porovnali své odborné dovednosti. Připravovali míchané nápoje z piva, kterými okouzlili nejen nespočet diváků, ale hlavně odbornou porotu složenou z certifikovaných komisařů CBA pod dohledem hlavního komisaře CBA Martina Vogeltanze. V soutěži baristů „Junior Mistr Kávy“ se zúčastnilo celkem 12 soutěžících, kteří se museli poprat s přípravou 2 drinků z kávy, seřízením mlýnku a dalšími úkoly. V soutěži pivních specialistů „Junior Beer Competition“ soutěžilo celkem 13 mladých žáků, kteří museli předvést svoje teoretické znalosti v testu a praktické dovednosti u výčepního pultu.

V Ústeckém kraji startují dvě tradiční regionální soutěže

Do soutěže se přihlásily děti z celé České republiky. Na soutěž je doprovázeli rodiče, vyučující, kamarádi i spolužáci. Sál kulturního domu byl plný a atmosféra byla velmi příjemná a přátelská. Pan hejtman předal upomínkové předměty se symbolikou zimní olympiády dětí a mládeže pro první tři vítěze ve všech kategoriích. Akce se konala pod záštitou hejtmana.

Z Ústeckého kraje se nejvýše umístil v kategorii Junior Beer Competition Vojtěch Rejholec z HŠ Teplice, který se umístil na skvělém 2. místě. V míchání koktejlů - Junior Cocktail Competition, které musely obsahovat důležitou ingredienci – Žatecké pivo se nejvýše umístila žákyně SOŠ a SOU Žatec Simona Fialová – 9. místo. V přípravě a servírování kávy - Junior Mistr kávy měla nejlepší výsledky Marianna Kostevych z SHŠ Bukaschool Most, která se umístila na 6. místě. Informace o soutěži přinesly webové stránky Ústeckého kraje.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:Ústecký kraj)