Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Zmatená stařenka se dobývala do cizího bytu

Zmatená stařenka se dobývala do cizího bytu

Včera odpoledne přijali strážníci z Prahy 9 oznámení, že v ulici Drahobejlova se v pátém patře nachází zmatená stařenka, která se boucháním snaží dostat do cizího bytu.

Ilustrační foto
8.únor 2016 - 08:30

Oznamovatelka hlídku zavedla ke zmatené ženě a uvedla, že jí nezná a v domě nebydlí. Žena byla velmi zmatená a nekomunikovala. Strážníci pojali podezření, že by se mohlo jednat o pohřešovanou ženu, po které bylo Policií ČR vyhlášeno pátrání.  Stařenka nakonec hlídce sdělila své jméno a příjmení, které se shodovalo s údaji o pohřešované. Na místo se následně podařilo přivolat vnučku staré ženy, která potvrdila, že se jim babička ztratila. Strážníci nakonec pohřešovanou ženu předali Policii ČR.


Žena vjela do pěší zóny. Řídila navíc s vysloveným zákazem řízení

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si všimli osobního vozidla, které vjelo do pěší zóny. Hlídka pro podezření ze spáchání přestupku automobil zastavila. Žena za volantem nejprve tvrdila, že u sebe bohužel nemá žádný doklad. Strážníci se ji tedy rozhodli předvést na Policii ČR ke zjištění totožnosti. Na to, žena jako zázrakem našla občanku a strážníkům sdělila, že má vysloven zákaz řízení, a proto u sebe nemá řidičský průkaz. Po ověření její totožnosti strážníci ženu omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Celou věc dále šetří Policie ČR.

Prazskenovinky.cz o případech Bc. Jan Čihák, tiskový mluvčí  Městské policie hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)