Svátek má: Lenka

Sport

Velikost textu:

Borec na šest Tomáš Souček byl zlým snem fotbalistů Baníku Ostrava

Borec na šest Tomáš Souček byl zlým snem fotbalistů Baníku Ostrava

Fotbalisté Slavie Praha porazili v devatenáctém  ligovém kole Baník Ostrava 3:1, ale neměli to domácí hráči v Edenu vůbec snadné.

Ve zlatém kroužku je pro Slavii zlatý hráč v utkání s Baníkem Souček
29.únor 2016 - 11:30
 
Baník totiž  vedl od 27. minuty po trefě Brazilce Dyjana Carlose de Azeveda, leč během krátké doby ještě do půle  trefami ve 32. a 37. minutě otočil stav Tomáš Souček. Stejný hráč po přestavce  den po svých 21. narozeninách zkompletoval premiérový hattrick v nejvyšší soutěži. Pražané tak sice napravili plichtu  0:0 z Jihlavy a při pohledu na tabulku  ztrácejí na pátém místě tabulky dva body na třetí Mladou Boleslav a čtvrtý Liberec. Baníkovci v lize prohráli venku potřinácté za sebou a na nesestupové příčky ztrácejí deset bodů, což jsou jenom tři vítězství a jedna remiza.

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Slavii chyběli nemocný Bílek, zranění Zmrhal, Bořil a Latka i stále potrestaný Kenija a tak se nově představili  Frydrych, Mihalík a Mikula. Ostrava zase nemohla nasadit hráče hostující v Baníku ze Slavie.

Baník povzbuzen minulou výhrou nad Zlínem nehrál v Edenu pasivně a v sedmadvacáté  minutě nečekaně otevřel skóre. Jak k tomu došlo? Gólman Berkovec chybně výkopl a tak  se ještě vzniklou situaci snažil zachránit, vyběhl, leč míč se odrazil k De Azevedovi. Ten pak obloučkem brankáře překopl a bylo to.

Pak nastala chvíle pro Slavii. Vukadinovič ještě branku Baníku  přestřelil, ale pak se k míči dostal  Souček, který s přispěním drobné Kašovy teče dostal míč do sítě.

Za dalších pět minut domácí záložník  Souček protáhl akci středem hřiště, vystřelil a míč díky teči Mešaninova kulečníkovou fintou  mířil na opačnou stranu branky, než kam se přemístil  gólman Šrom.

To nebylo všechno.  V pětašedesáté minutě se Souček  zmocnil míče, nastartoval motory a s míčem přešel přes dva protihráče přímo k brance a na dloubnutím přehodil vyběhnutého Šroma.

Borec na šest Tomáš Souček byl zlým snem fotbalistů Baníku Ostrava

A tak došlo ke kuriozitě. Hráč reprezentační jednadvacítky  během jednoho zápasu dal více gólů než v předchozích sedmnácti ligových startech, v nichž se prosadil jen dvakrát.

Baník se po třetí inkasované brance se doslova sesypal a Slavii hodně toho dovolil ovšem kromě vstřelené branky.  Z několik nadějných šancí Červenobílí nic neproměnili.


SYNOT liga devatenácté kolo
Praha 28. února 2016

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (2:1)
Branky: 32., 37. a 65. Souček - 27. De Azevedo* Rozhodčí: Proske - Ratajová, Urban. * ŽK: Hušbauer - Lučič, O. Šašinka, De Azevedo * Diváci: 12.985 * SYNOT Hráči utkání: Tomáš Souček - Carlos de Azevedo.
Slavia: Berkovec - Mikula, Frydrych, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič, Hušbauer (86. Piták), Mihalík (74. Štohanzl) - Mešanovič (64. Železník), Škoda. Trenér: Uhrin ml.
Baník Ostrava: Šrom - Celba, Vraštil, Mešaninov (87. Karčmář), Lučič - Kaša, Ožvolda - Mondek (76. Helešic), De Azevedo, Holzer - O. Šašinka (70. J. Šašinka). Trenér: Petržela.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)