Svátek má: Květoslava

Sport

Velikost textu:

Hokejisté Sparty přišli doma o body. V O2 aréně loupila Škoda Plzeň

Hokejisté Sparty přišli doma o body. V O2 aréně loupila Škoda Plzeň

Skvěle druhou lednovou neděli zahráli hokejisté Plzně v Praze, když zvládli přímý boj o druhé místo tabulky na  sparťanském ledě.  Diváci moc branek neviděli, ale to Západočechům ani moc nevadilo. Vyhráli 2:1. 

Brankář Sparty Pöpperle se musel co ohánět
10.leden 2016 - 20:18
 
Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Vše odstartoval šťastnou  trefou ve vlastním oslabení Lukáš Pulpán, na kterého pro změnu už v přesilové hře navázal kanonýr Dominik Kubalík, který zvyšoval na 0:2. Nutno přiznat, že sparťané sice byli mnohem aktivnější, ale neprosadili se přes  skvělou obranu v čele s brankářem  Matějem Machovským. Toho překonal jen v poslední třetině Martin Procházka. Pražané už na více branek neměli a tak si Západočeši  jako první v tomto ročníku  odvezli z O2 areny všechny body.  Sparta zkusila  hru bez brankáře, ale ani to ji nepomohlo.

Ohlasy po utkání ...

"Nebyl to náš úplně nejlepší zápas. Řekl bych, že jsme neměli šťávu z předchozích utkání. Chyběl nám lepší pohyb. Je pravda, že Plzeň hrála velice dobře organizovaně v obraně. I tím, že se soupeř dostal do vedení, to pro nás bylo těžší. V závěru nám chyběl patřičný tlak, ke konci jsme ani dobře nesehráli některé situace včetně power play. Mrzí nás to, ale musíme se oklepat a do dalšího zápasu jít lépe připraveni," mínil kouč Sparty Praha Josef Jandač.

"Věděli jsme, že Sparta hrála poslední zápasy velmi dobře. Má velmi šikovné útočníky a hraje do obrany. Je to kvalitní soupeř. V oslabení se nám podařilo ujet, dali jsme gól na 1:0. Byli jsme strašně rádi, že nám to tam padlo. Ve druhé třetině jsme zvýšili z přesilovky, ale věděli jsme, že Sparta umí táčet zápasy, že je doma hodně silná. Ceníme si toho, že jsme získali tři body. Udrželi jsme se v popředí tabulky, což je pro nás hodně důležité," řekl asistent trenéra Plzně Ladislav Čihák.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 43. Procházka (Dragoun, Švrček) – 13. Pulpán (Kratěna, Kudroč), 24. Kubalík (Lev, Jeřábek).  Rozhodčí: Hodek, Souček – Flegl, Polonyi.  Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.  Střely na branku: 30:15. Diváci: 8338. Nejlepší hráči: Andrej Kudrna – Ondřej Kratěna.
HC Sparta Praha: Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Netík, Pech, Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Moravčík, Jeřábek, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Kudroč, Kvasnička – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna, Bližňák, Lev – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Straka a Čihák.


(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)