Svátek má: Ivona

Sport

Velikost textu:

Hokejisté Sparty s Plzní první semifinále nezvládli a prohráli 3:7

Hokejisté Sparty s Plzní první semifinále nezvládli a prohráli 3:7

První semifinálové utkání hokejového play-off ovládli v Praze hokejisté Plzně, kteří doslova převálcovali Spartu na jejím ledě 7:3. Tříbrankový náskok si plzeňští hokejisté vybojovali už v první třetině a utkání měli pod kontrolu až do jeho konce. V sérii tak Plzeň vede 1:0 na zápasy.

Jaroslav Hlinka dal Plzni jeden ze tří gólů
30.březen 2016 - 11:22

Po fotbalistech Sparty  jsou to i hokejisté Sparty, pro které jsou jejich v současné době úhlavními soupeři jako na potvoru rovněž sportovci z Plzně. Ti  jim hodně překáží v jejich snaze získat mistrovský titul. Poslední březnové úterý tonakonec  borci z Plzně předvedli v O2 aréně.

Prvnizpravy.cz & SportovníListy.cz byly na místě děje...

Domácí příznivci Sparty však pevně věří, že po druhém utkání s Plzní, které se hraje opět v Praze ve středu 30. března 2016 od 18.20 hodin, uspějí a po dvou následných utkáních v Plzni svůj tým uvidí ještě alespoň jednou v Praze při pátém utkání.


Jak říkám...

„První třetina, z naší strany absolutně nepovedená, určila ráz utkání. Vyrobili jsme chyby, které soupeř potrestal, a myslím si, že jsme mu vítězství dnes sami nabídli. Tím nesnižuji jejich výkon, protože hráli dobře a zaslouženě vedli 3:0. Chyby, které jsme udělali, potrestali. I když jsme se poté trošku nadechli, tak soupeř odskočil a tím nám sebral možnost utkání zdramatizovat. Střídáním brankářů jsme chtěli dát týmu impulz, Tomáše Pöpperleho z inkasovaných gólů v žádném případě neviním, sami jsme je soupeři nabídli,“  řekl po utkání trenér Sparty  Josef Jandač.


Docela honička se odehrávala v tuto chvíli za brankou gólmana Machovského

K tvrdému setkání u hrazení mezi protihráči došlo v tuto chvíli za brankou Plzně

Hurá za pukem nebo za rozhodčím?

My jsme rozhodčímu dali jesle ...

„Z naší strany to byl dnes velmi dobrý výkon. Rozhodla první třetina, ve které jsme dali dva góly a třetí přidali z přesilovky. Vedli jsme 3:0, což bylo pro vývoj zápasu rozhodující. Pak bylo důležité, že Sparta se nedostala na kontaktní gól. Vždy, když dali na 3:1 nebo 4:2, tak jsme dokázali opět odskočit. Ve třetí třetině už jsme stáhli hru na tři lajny a v závěru nám to tam napadalo. Získali jsme důležitý bod,“ měl jasno kouč Plzně  Michal Straka.

Fotogalerii dalších obrázků najdete v následujícím příspěvku ...
Podívejte se, jak prohráli hokejisté Sparty s Plzní a to v domácí O2 aréně 3:7

Semifinále hokejové play-off první utkání
Praha  O2 aréna 29. března 2016

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 3:7
Branky a nahrávky: 23. J. Hlinka, 37. Polášek (Přibyl, Čajkovský), 57. A. Kudrna - 8. Indrák (Kracík, Kubalík), 16. Johnson (Kratěna, Lev), 19. Johnson (Kadlec), 33. Lev (Kratěna, Kadlec), 48. Hrňa (Kadlec, Lev), 55. Hrňa (Přikryl), 58. Kracík (Kubalík, Indrák) * Rozhodčí: Šír, Hejduk - Gebauer, Lederer * Vyloučení: 5:4. * Využití: 2:3 *  Diváci: 8860 * Třetiny: 0:3, 2:1, 1:3.
Sparta: Pöpperle (21. Taylor) - Eminger, Polášek, Čajkovský, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš, od 41. navíc Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Hamilton, Cingel, Sabolič - Forman, Pech, Kumstát - Netík, A. Kudrna, Hlaváč - od 41. navíc Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Hollweg, Preisinger, Hrňa - Kratěna, Lev, Johnson - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Suchý, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

(ps, Prvnizpravy.cz &  SportovniListy.cz, foto:Petr Skála)