Svátek má: Milena

Sport

Velikost textu:

Trenér Dukly Luboš Kozel a Klokan Roman Pivarnik k malému derby řekli

Trenér Dukly Luboš Kozel a Klokan Roman Pivarnik k malému derby řekli

Trenér fotbalistů Bohemians Praha 1905 Roman Pivarník byl třetí únorovou sobotu po utkání s Duklou  spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou. Hlavně ve druhém poločase.Kouč Dukly Luboš Kozel byl smutný.

V zeleném obdélníkovém ránečku je Roman Pivarník, ve žlutém oválu je Luboš Kozel
21.únor 2016 - 12:13

„Navázali jsme na zápas se Sigmou i zápasy z podzimu. Daří se nám táhnout sérii sedmi neprohraných zápasů. V úvodu jsme se dostali do zápasu a snažili jsme se hrát hodně kombinačně. Když se k nám Dukla dostala, bylo to po rychlých přechodech do protiútoku. Ve druhém poločase jsme si řekli věci, které nás limitovaly. Zlepšili jsme presink a vytvořili jsme na Duklu enormní tlak. Snažili jsme se hrát tak aktivně, aby se Dukla před naší bránu nedostávala. Zaslouženě jsme vyhráli. Řekli jsme hráčům, že se musíme starat sami o sebe a hlídat si vlastní zápasy. Ostatní výsledky nám někdy nahrají, někdy ne. Pro nás bylo důležité zatáhnout do hry o sestup další mužstva. Dostali jsme se na dvacet bodů a dotáhli jsme střed tabulky. Musíme být velmi pozorní na každý další zápas,“ zhodnotil Pivarník ve stručnosti celý zápas.

Klokani měli ve fotbalovém Ďolíčku svůj den a kdo to odskákal? Přeci Dukla Praha

Vítězství posunulo Klokany na dvanáctou příčku tabulky s kulatými dvaceti body. Na sestupovou příčku nyní mají čtyřbodový náskok, navíc dotahují i další mužstva, včetně Dukly.

„Už na konci podzimu měli hráči větší sebevědomí a povedla se nám i příprava. Mužstvo vědělo, co a jak chce hrát. Život nám zkomplikovalo zranění Jindřiška na předzápasovém tréninku. Zkusili jsme tam Hradeckého i Michala Švece. Je to alternativa a dnes odehrál fantastický zápas. Obrana je kompaktní, to v Bohemce nebývalo zvykem,“ pochválil mužstvo za první udržené čisté konto v sezoně.

Novým kapitánem je tak Dan Krch

„V mužstvu máme cizince i hodně mladé hráče. Dan Krch měl na podzim výborné výkony a je to vůdcovská osobnost v kabině, i když je mladý. Kapitánem mohl být Bob Zlámal, ale nerad řeším kapitána gólmanem. Má to daleko,“ vysvětlil Roman Pivarník.


Vyrovnání jsme si nezasloužili, přiznal Kozel

„Spokojený být nemůžu. Nezvládli jsme to výsledkově a v určitých fázích zápasu i herně. Na Bohemce je to derby a je třeba to v určitých pasážích zápasu zvládnout třeba jen soubojově a poctivostí. To se nám dneska nepodařilo. Nepovedl se nám vstup do utkání. Prvních deset minut jsme byli nepřesní a všechno jsme prohráli. Trvalo to nějakou dobu, ale v průběhu prvního poločasu jsme se zvedli. Bylo to vyrovnané utkání a měli jsme větší gólové šance než domácí. Hlavně ta Bergerova, která byla asi nejtutovějš. Druhý poločas byl podobný v začátku. Bohemka lepší a od 50. minuty do branky jsme se dostali pod velký tlak. Po každém zisku míče jsme brzo ztráceli. Presink domácích a vůle jít za gólem nás přišpendlila k šestnátce. První gól z ofsajdu nás měl varovat, ale nevaroval a vyústěním tlaku byla branka. V dalším vývoji jsme se zvedli a najednou jsme dokázali hrát. V posledních patnácti minutách jsme šli za vyrovnáním, ale k ložené šanci jsme se nedostali. Byla tam akorát hlavička Vašíčka. Za celý druhý poločas jsme snad netrefili branku, tak jsme si vyrovnat ani nezasloužili,“ přiznal po utkání trenér Dukly Luboš Kozel.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)