Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Adam Osmaev: Po svržení Putinova režimu nastane na Kavkaze svoboda

Adam Osmaev: Po svržení Putinova režimu nastane na Kavkaze svoboda

Osudy Čečenců jsou velmi podobné osudům krymských Tatarů, máme stejný cíl, vypudit sovětskou moc ze Střední Asie, Sibiře i Krymu, uvedl Adam Osmaev v rozhovoru pro ukrajinský Media Center.

Adam Osmaev
28.leden 2016 - 21:22

Adam Osman je velitelem praporu "Džochar Dudajev".  Dříve byl obviněn a souzen za přípravu atentátu na Vladimira Putina. Po propuštění z vězení se ihned zapojil do bojů na Donbase a nyní velí dobrovolnickému praporu Džochar Dudajev, který se účastní blokády Krymu.

"Osudy Čečenců jsou velmi podobné osudům krymských Tatarů," uvedl v rozhovoru Adam Osmaev, " máme společný cíl".

Na otázku jak se bude dále vyvíjet situace kolem Krymu a Donbasu odpověděl Osmaev, že " to je čistě ekonomická otázka, podle ruské Sberbank je konjunktura ropy u konce a Rusko ztrácí, rozpočet je závislý ze 70% na zisku z prodeje ropy a zemního plynu, nyní je tržní cena nižší než náklady. Dříve Rusko mohlo dostat ze Západu půjčky, které byly kryté právě těmito komoditami a to nyní už nejde. Vojsko a policie spotřebovává spoustu peněz na platy, nedostanou je 2 až 3 měsíce a mohou nastat nepokoje. A přijde nějaký Medveděv,  Čubajs a řekne vezměte si zpět Krym, nepotřebujeme ho, bylo to špatné Putinovo rozhodnutí."

Islaymov: Turecko nám sice pomáhá, ale Krym k němu nepřipojíme


"Rusové se teď snaží zasahovat všude ve světě, budou organizovat provokace tady v Chersonském kraji, v Moldavsku a budou tvrdit, že Ukrajina je ve spojení s Islámským státem, aby nějakým způsobem zrušili sankce a zachránili své postavení," pokračoval v hodnocení Adam Osmaev.

"Je nutné odstranit Putinův režim, doufám, že si Západ uvědomil, že s Ruskem si nelze hrát na demokracii. A po pádu Putinova režimu vzniknou na Kavkaze svobodné státy, které utvoří konfederaci," dodal Osmaev.

(rp,prvnizpravy.cz,odesakrisis,foto:arch.)