Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Americká média: Nové ruské rakety jsou schopné sestřelovat družice!

Americká média: Nové ruské rakety jsou schopné sestřelovat družice!

Rusko úspěšně provedlo letové testy nové rakety  A-235 Nudol pro raketovou a kosmickou obranu. Další test rakety, která je schopná sestřelit družice na oběžné dráze Země, se uskutečnil 18. listopadu, předpokládá Pentagon.

Ilustrační foto
7.prosinec 2015 - 18:00

Raketa komplexu A-235 Nudol by měla nahradit dnešní komplex A-135 Amur protiraketové obrany Moskvy. Velitel US Air Force Space Command, generál John Hyten v listopadu prohlásil, že Rusko a Čína se vyvíjejí zbraně, které by mohly ohrozit životně důležité americké satelity.

„Jsou rozvíjeny schopností (útoku), které nás znepokojují," citují slova Hytena americké noviny Colorado Spring Gazette.

Pentagon se připravuje na vesmírné války s Ruskem a Čínou

Američtí vojenští analytici tvrdí, že nová hrozba satelitům ve vesmíru odhaluje strategickou zranitelnost Spojených států, píše Washington Free Beacon. Rusko nebo Čína by mohly zneschopnit průzkum, navigaci a komunikaci, které jsou jsou zásadní pro vojenské operace a ochranu civilní infrastruktury, poznamenává Free Beacon.

Divizní velitel 1. ruských sil vzdušné a protiraketové obrany plukovník Andrej Čeburin 30. listopadu oznámil, že systém protiraketové obrany v Moskvě je přímo navázán na výstražné systémy raketovému útoku a sledování kosmického prostoru, informovala Rossijskaja gazeta. Jedná se o systém raketových střel v silech, které mají "pokrýt" obranu jak hlavního města, tak centrání oblasti Ruska

„Protiraketová obrana Moskvy je komplexní automatizovaný systém, který zahrnuje jak informace tak i možnost ničení zbraní," řekl Čeburin. Připustil, že „přesné navedení raket zaručuje likvidaci balistických cílů. V současné době se modernizují rakety, které by mohly zvýšit jejich bojové vlastnosti."

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: youtube)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: