Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Američtí vojáci hlídají pro teroristy z Islámského státu opiová pole

Američtí vojáci hlídají pro teroristy z Islámského státu opiová pole

Kromě ropného podnikání, přebírá Islámský stát produkci a obchod s heroinem. Mohl by tak získat miliardu z obchodu s heroinem z Afghánistánu na financování svých teroristických  operací. 

Ilustrační foto
3.prosinec 2015 - 18:00

Islámský stát rozšířil svůj vliv během posledních 12 měsíců ve velké části Afghánistánu. Píše se v komentáři na německém blogu Alles Schall und Rauch.

Plochy s opiovými poli jsou stále větší a letos se očekává rekordní úroda opia. Všechno se děje  před očima amerických a afghánských vojáků. Od okupace Afghánistánu v roce 2001 a americké operace Enduring Freedom (Trvalá svoboda)  se výroba drog zvýšila padesátkrát.

Moskva tvrdí, že heroin už dlouho není jen hrozbou pro ruskou společnost, kde většina afghánské drogy skončí na ulici, ale i pro Evropu. Vzhledem k rekordní sklizni bude cena heroinu v Evropě tak nízká, jako nikdy předtím. A víme, že hlavní úkol NATO a ISAF sil, včetně německého bundeswehru bylo ochránit opiová pole.

Podle OSN, příjmy z výroby drog v Afghánistánu dosáhly výše 3,5 miliardy dolarů, zatímco mezinárodní drogové syndikáty vydělaly 100 miliard dolarů  prodejem afghánského heroinu po celém světě. A kdo vypral  ty špinavé peníze? Samozřejmě, že to byly nejvíce renomované velké banky, na Wall Street a v City of London

Kolikrát jsme již uvedli, že válka s terorismem je ve skutečnosti sám terorismus, stejně jako válka proti drogám je lék pro rozšíření drog. Vše je vzhůru nohama. Války se bojují, protože tím roste obchod, podobně jako obchod Erganova syna a Islámského státu s ropou.

Víte proč americká armáda zůstala jako ochrana na Islámským státem okupovaných ropných zařízeních a nebombardovala je? Bývalý zástupce ředitele CIA Michael Morell, k tomu řekl v rozhovoru pro PBS-TV, že Obama nechtěl způsobit "škody na životním prostředí" a protože "je nutné zachovat infrastrukturu pro vítězství nad IS."

Je to levná výmluva a ještě důvod k tomu obvinit Obamu kvůli podpoře teroristů a za velezradu u soudu!

Islámský stát si se svým příjmem může dovolit nákup lodí Mistral

Obchody Islámského státu s ropou

Vladimir Putin obvinil Turecko, že Rusko se má důvod domnívat, že ruský bombardér byl sestřelen protože si chce Turecko zajistit bezpečnost dodávek ropy od IS. Ruský prezident zdůraznil, že rozhodnutí sestřelit vojenský letoun bylo „obrovskou chybou.

Erdogan reagoval na obvinění prohlášením, že je připraven odstoupit, pokud se prokáže, že Turecko kupuje ropu od teroristů Islámského státu, píše Daily Sabah.

(rp,prvnizpravy.cz,alles schalundrauch.foto:allesschallundrauch)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: