Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

Ani 25 let po operaci Pouštní bouře není v Iráku klid

Ani 25 let po operaci Pouštní bouře není v Iráku klid

Evropa se trápí co s imigranty, kteří neustále proudí na evropský kontinent. Spojené státy cestu už ukázaly před 25 lety, kdy začalo bombardování Iráku, kdy zemřeli i potenciální zájemci o azyl v Evropě, ale dá se taky konstatovat, že tato válka proti Iráku "vyrobila" dnešní azylanty.. 

Ilustrační foto
27.leden 2016 - 21:21

Co zcela ignorovala západní média, je 25.výročí začátku války proti Iráku. Před 25 lety začala válka Spojených států a jeho ochotných spojenců proti Iráku. Po válce v roce 1991 začaly 13 let dlouhé sankce včetně bezletové zóny, druhá válka proběhla v Iráku roku 2003 a 11 let trvající okupace, a v současné době  na území Iráku už více jak 2 roky vedou Spojené státy údajně válečné akce proti Islámskému státu. Vždy přitom padají bomby na zemi i na civilní obyvatelstvo, píše se v komentáři německého allesschallundrauch..

Připomeňme, že 17. ledna začala v roce 1991 "Operace Pouštní bouře" vedená Spojenými státy za podpory  tzv koalice ochotných, nebo těch co se na nátlak Washingtonu museli připojit.

Během první noci války Irák ztratil všechna řídící centra svého letectva, stejně jako všechny radary a velkou část své protiletadlové raketové obrany. Velké množství iráckých válečných letadel bylo zničeno na zemi. Ale nejen vojenské cíle byly zničeny, ale i infrastruktura a zdroje vody, zejména civilní obyvatelstvo muselo velmi trpět. Bomby zničily ovládací systémy všech hlavních přehrad, většina čerpacích stanic a řada čistíren odpadních vod byla zničena. Splašky proudily přímo do Tigridu, z něhož civilní obyvatelstvo muselo brát vodu, což mělo za následek šíření epidemických chorob. Útoky na civilní infrastrukturu Iráku je do očí bijící porušení Charty OSN a rozhodně je to válečný zločin.

V protileteckém krytu v Amiriyah zemřelo 415 civilistů, možná více než 1000, protože dvě americké bomby prorazily betonový strop a fosforová bomba zabila a spálila všechny "žadatele o azyl".


To, co Západ učinil této zemi je nepopsatelný zločin a může být klasifikován jako genocida. Nejméně 2 miliony mrtvých a 6 milionů uprchlíků je výsledek. Zbídačelá země, která je znečištěna radioaktiviním odpadem díky munici z ochuzeného uranu má za následek vrozené vady u novorozenců.  13 let dlouhé í sankce vlády George H. Bushe a Billa Clintona si vyžádaly kvůli nedostatku dovážených léků podle údajů OSN životy 500,000 iráckých dětí.

V rozhovoru 13. května 1996 uvedla tehdejší velvyslankyně Billa Clintona v OSN a pozdější americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, že smrt 500.000 iráckých dětí díky sankcím "byla cena, která za to stála". A později dostala za své služby  "Prezidentskou medaili svobody",  přitom sama byla vždy vnímána  jako oběť holocaustu:

O čtvrt století později Spojené státy stále bombardují Irák, zdánlivě bojují proti IS a i přes stažení vojáků, je ještě v Iráku 3400 amerických vojáků. Jako následek je exodus migrantů do sousedních a evropských zemí.

Američané jsou v zahraničí národem vrahů! píše exvelvyslanec USA

Proč se válčí?

Západní politici a jejich média označili bývalého prezidenta Iráku Saddáma Husajna, jako velmi zlého  diktátora, nového Hitlera, který vyhrožuje světu zbraněmi hromadného ničení. Ukázalo se, že to není pravda a tvrzení o hrozbě byly lží. Podobně jako všechny války organizované Západem, jsou založeny na jasných lžch.

Řízená média mohou být použita k vytvoření obrazů nepřítele. Přesvědčují nás o tom, kdo je dobrý a kde je zlo. Saddám Husajn, Muammar Kaddáfí, Bashar Al Assad a Vladimir Putin jsou ti zlí a je třeba je zlikvidovat. Skuteční váleční zločinci jako je Bill Clinton, George W. Bush, Tony Blair, Barack Obama, David Cameron a Angela Merkelová jsou super dobří a svatí! Obama byl dokonce oceněn Nobelovou cenou míru!

(rp,prvnizpravy.cz,allesschallundrauch,foto:arch.)