Svátek má: Šarlota|Zoe

Zprávy

Velikost textu:

Arsenij Jaceňuk: Žádný ruský plyn nepotřebujeme!

Arsenij Jaceňuk: Žádný ruský plyn nepotřebujeme!

Ukrajinské vládě se podařilo stabilizovat ekonomickou situaci v zemi, jakož i jak se zbavit závislosti na ruských dodávkách plynu, řekl Jaceňuk v projevu k Ukrajincům.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk
10.listopad 2015 - 18:01

"Odvrátili jsme default, budeme stabilizovat ekonomickou situaci, naplníme státní rozpočet. Zbavíme se plynových oligarchů a budeme zcela nezávislí na ruských dodávkách plynu, " řekl premiér.

Jaceňuk poznamenal, že v posledních dvou letech se v zemi třikrát konaly spravedlivé a transparentní volby. "Musíme být hrdí na své policejní orgány, které nás zbavili plynových oligarchů, vytvořili jsme základy nové ukrajinské armády, začali jsme reformu státní služby, "pokračoval Jaceňuk.

Nejvyšší rada by v blízké budoucnosti měla podle Jaceňuka přijmout  protikorupční zákony, které jsou nezbytné pro zavedení bezvízového režimu s EU.

"Apeluji na všechny odpovědné politiky ukrajinské parlamentní koalice a poslance jednotlivých stran. Ukrajinci mají pouze jeden cíl: stát se členy Evropské unie. Nenechte se v cestě k tomuto cíli zastavit, na příštím zasedání parlamentu potřebujeme schválit potřebné zákony, " naléhá na členy Nejvyšší rady.

Jaceňuk také řekl, že je třeba přijmout odpovědný rozpočet pro rok 2016. "Musíte utratit jen to, co si vyděláme. Proto musí Rada schválit zákon o deregulaci a privatizaci. Země potřebuje investice, " řekl premiér. Dodal, že vláda předloží výroční zprávu 11. prosince.

Saakašvili je připraven stát se premiérem Ukrajiny!

6.listopadu šéf ministerstva ukrajinské energetiky Vladimir Demchishin řekl, že úřady jsou připraveny na možnost ukončení dodávek plynu z Ruska. Podle něj,  Ukrajina v letošním roce před začátkem topné sezóny nakoupila o 1 miliardu kubických metrů plynu více než v minulosti, a proto topná sezóna bude bez jakýchkoliv překvapení.

3 listopadu předseda představenstva společnosti "Naftogaz" Andrej Kobolev učinil prohlášení, že Ukrajina nemá žádné plány na čerpání plynu do podzemních zásobníků (PZP), protože aktuální zásoba, více než 17 miliard metrů krychlových plynu.je podle společnosti považována za dostatečnou. Ministr hospodářství řekl, že při využití zásob zemního plynu, kterých je více než v loňském roce, stejně jako omezení dovozu, bude pro Ukrajinu dosatečné na zimní období.

(rp,prvnizpravy.cz,lenta.ru,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: