Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

Asadovo vítězství již nelze odvrátit, tvrdí Frankfurter Allgemeine

Asadovo vítězství již nelze odvrátit, tvrdí Frankfurter Allgemeine

Německé bezpečnostní síly přiznávají, že účast ruských letadel v protiteroristické operaci v Sýrii otočila situaci a nyní mají vládní vojska zajištěné vítězství, píší německý noviny.

Ilustrační foto
15.únor 2016 - 18:00

Syrská armáda s podporou Ruska vyhraje, zatímco mezi protivládními silami panuje rozkol, který může nakonec jen narůstat, uvedly Frankfurter Allgemeine Zeitung s odvoláním na zdroje v německých bezpečnostních službách.

„Zásah Rusku je nevratným zlomem ve prospěch Damašku," zdůranil článek

Podle zdroje FAZ, dosáhne vládní armáda dříve nebo později zvítězí v Aleppu.Přičemž vojenskou intervenci Saúdské Arábie nebo Turecka na straně protivládních sil považují v německé tajné službě za nepravděpodobnou.

Kerry hrozí Asadovi pozemní akcí: nebudeme sedět jako idioti!

Frankfurter Allgemeine jsou přesvědčeny, že syrští vojáci podporovaní ruským letectvem získají kontrolu nad západními oblastmi země, a spolupráce proti skupině Islámský stát může pokračovat ve východních oblastech Sýrie.

Ozbrojený konflikt pokračuje v Sýrii od března 2011. Jeho oběti, podle OSN, bylo dosud více než 220 tisíc lidí. Syrské vládní vojska jsou konfrontována ozbrojenými skupinami, z nichž nejaktivnější jsou teroristické skupiny a Islámský stát a Džebhat An-Nusra.

(kou, prvnizpravy.cz, faz.net, foto: arch.)