Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Bezpečnostní informační služba prováděla nábor už i na veletrhu

Bezpečnostní informační služba prováděla nábor už i na veletrhu

Stánek Bezpečnostní informační služby na veletrhu pracovních příležitostí Jobs Expo na Výstavišti v Holešovicích nepovažovala BIS za nic mimořádného, neboť účast zpravodajských služeb na specializovaných veletrzích není vyjímečná ani u CIA nebo FBI. 

U stánku BIS si zájemci mohli prostudovat, koho služba vlastně chce
14.březen 2016 - 01:02

Koho vlastně BIS hledá do svých řad?

"Příležitost rozšířit řady důstojníků BIS stále trvá," píše se i na stránkách Bezpečnostní informační služby, kde se dál uvádí.

Neobvyklá povaha práce zpravodajské služby klade na její příslušníky výjimečné nároky. Každý zájemce musí dobrovolně projít náročnými prověrkami zaměřenými na jeho spolehlivost, schopnosti, osobní vlastnosti a modely chování v různých situacích. Součástí přijímacího procesu jsou psychologické i fyzické testy a ověření zdravotní, osobnostní a bezpečnostní způsobilosti.

Uchazeč si musí být vědom, že práce v BIS je službou demokracii, bezpečnosti a zájmům České republiky. Úvodem svého rozhodování by si měl také položit otázku, zda uznává potřebu existence tajné služby ve svobodné, demokratické společnosti a je ochoten a schopen se s ní identifikovat. Potlačit bude muset přirozenou touhu po veřejném uznání či satisfakci a podřídit ji důvěrnosti a mlčenlivosti. Přijmout musí i nepsanou zásadu, že Služba má z bezpečnostních důvodů právo přiměřeně nahlížet do jeho soukromého života.

Vítáme jak zájemce o operativní práci v terénu, tak zájemce o analytickou činnost. Zpravodajský důstojník musí být zvídavý, emocionálně stabilní a trpělivý, schopný podřídit se autoritě a týmu. Musí umět rychle se rozhodovat a mít výborné komunikační dovednosti. Nikdy nesmí být impulzivní, agresivní, nenávistný a výstřední v chování.

"U vysokoškolských uchazečů oceníme prokazatelné znalosti např. z oblasti práva a právní vědy, ekonomie, politologie, přírodních věd (biologie, chemie), společenských věd, informačních technologií, mezinárodních vztahů, diplomacie a jazykově zaměřených oborů studia (filologie, překladatelství/tlumočnictví)," přečetli jsme si v tiskové zprávě, kterou redakce převzala na stánku BIS na veletrhu.

Dozvěděli jsme se, že šanci  mají i středoškoláci s maturitou,  kteří mohou nalézt uplatnění např. ve  sledovací službě, v administrativě, při ochraně objektů, v oblasti dopravy, nebo v oblasti výpočetní a sdělovací techniky.

Zkrátka a dobře česká obdoba zpravodajských služeb MI5, MOSSAD či dalších,  které znáte z televizních seriálu, se zařadila mezi vystavovatele hledající uchazeče o práci stejnou formou strojírenské  podniky nebo supermarkety, které byly rovněž na veletrhu.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)