Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Brusel pod útokem teroru: Bomby zabíjely na letišti i v metru!

Brusel pod útokem teroru: Bomby zabíjely na letišti i v metru!

Dva výbuchy se odehrály na mezinárodním letišti v Bruselu, oznámila belgická televize  RTBF s odvoláním na očité svědky. S dalšími výbuchy v metru bylo zabito 34 lidí a desítky zraněných.

Bruselské letiště po explozích
22.březen 2016 - 22:03

Podle původních údajů se bombové útoky odehrály u společnosti American Airlines. Velvyslanectví USA v Bruselu nepotvrdilo tuto verzi, uvedla stanice RT.

„V této chvíli hovoříme o 17 mrtvých a desítkách zraněných. Počet lidí s lehkými zraněními je velmi obtížné spočítat. V příletové hale, kde byly výbuchy, se zhroutil strop," citovala agentura TASS přivolané hasiče. Mezinárodní bruselské letiště se nachází ve městě Zaventem, 11 km severovýchodně od belgického hlavního města.

Později byl počet úmrtí na letišti upřesněn na 13 lidí.

V současné době letiště je uzavřeno. Všechny přílety a odlety jsou zrušeny. Kromě toho se zastavila železniční doprava mezi letištěm a Bruselem. Na místo dorazila policie a zdravotníci.

Místní média uvedla, že policie hledá další výbušná zařízení, která se mohou nacházet v letištní budově. Jeden ze zaměstnanců společnosti SWISSPORT řekl Radio 1, že první výbuch nastal kolem 8:00 místního času.

Belgická média uvedla, že výbušné zařízení na letišti v Bruselu odpálil sebevražedný atentátník.

Po desáté hodině zahřměl výbuch rovněž u stanice metra Maelbeek. Veškerý provoz metra v hlavním městě Belgie byl zastaven. Podle místních médií otřásly metrem ještě další tři výbuchy.


(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, twitter.com, foto: twitter.com)