Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

Chorvaté se dobrovolně zapisují do rejstříku "Zrádci národa"

Chorvaté se dobrovolně zapisují do rejstříku "Zrádci národa"

Během jednoho dne se dva tisíce Chorvatů dobrovolně zapsalo do rejstříku "Zrádci národa" na protest proti složení nové vlády a iniciativě nového ministra pro záležitosti veteránů Mijo Crnoja.

Mijo Crnoja, ministr pro záležitosti veteránů
26.leden 2016 - 01:14

S nápadem založit rejstřík  "Zrádci národa" přišel právě nový mnistr Mijo Crnoja a nebyl to jediný jeho nápad, chce založit také rejstřík  "Seznam nepřátel Chorvatské republiky." Oba návrhy podporuje i nový místopředseda vlády Tomislav Karamarko.

Tomislav Karamarko byl v devadesátých letech šéfem policie, náměstkem ministra vnitra, ministrem a nyní je v nové chorvatské vládě místopředsedou vlády.

V pátek, zatímco se v chorvatském parlamentu hlasovalo o nové vládě, proběhly demonstrace proti složení nové vlády, včetně odstoupení kandidátů Crnoja a Karamarka. Právě na protest proti jejich zvolení se Chorvaté začali dobrovolně zapisovat do rejstříku.

Chorvatsko a Srbsko odstartovaly závody ve zbrojení


"Budeme zveřejňovat všechny registry. Pokud někdo zneužije zákony Chorvatské republiky a pokud zradí  národní zájmy, tak tam patří," uvedl Crnoja.

"Dosud nebyl natočen žádný vlastenecký pozitivní film o válce a veteránech," uvedl Mijo Crnoja, " a to se musí změnit,  je povinností dělat takové vlastenecké filmy a podporovat cíle za které zemřeli obránci Chorvatska," dodal ministr.

(rp,prvnizpravy.cz,blic,foto:tvhr1)