Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Chtěli by zavést poplatky za přelety ruských satelitů nad Ukrajinou!

Chtěli by zavést poplatky za přelety ruských satelitů nad Ukrajinou!

Autor návrhu zveřejněného na internetových stránkách ukrajinského prezidenta, uvedl, že pokud Moskva odmítne zaplatit, měly by se kosmické aparáty „zničit jako kontraband."

Ilustrační foto
30.březen 2016 - 01:12

Petice za „poplatek za lety nad územím Ukrajiny ruských orbitálních kosmických lodí", se objevila na internetových stránkách ukrajinského prezidenta.

Autor petice tvrdí, že v případě, že Rusko nezaplatí za své satelity, má ukrajinská strana má právo je zabavit a „zničit jako kontraband".

V reakci ruský vicepremiér Rogozin vlídně doporučil "banderovcům" při sestřelování družic Roskosmosu použít všechny síly Národní gardy k "natažení praku".

Prezident posuzuje petici pokud ji v období tří měsíců podpoří 25 tisíc lidí. K 28. březnu byla petice podpořena dvěma lidmi.

Ukrajinci chtějí mít Tymošenkovou dále od Kyjeva

Podat návrh Porošenkovi on-line může být kdokoli. Takže například byla v posledních letech, Ukrajinci navrženo „usnadnění vytvoření jednotné Ukrajinská pravoslavné církve" a "provést úplný reset moci". Rovněž zde byla petice za odvolání oděského gubernátora Saakašviliho, nebo požadavek, aby prezident poslal Juliji Tymošenkovou coby velvyslankyní do Hondurasu.

(kou, prvnizpravy.cz, petition.president.com.ua, foto: arch.)