Svátek má: Dana

Zprávy

Velikost textu:

Coca-cola si to na Ukrajině odskáče!

Coca-cola si to na Ukrajině odskáče!

Poslanec a člen Bloku Petra Porošenka Mustafa Nye vyzývá na svém facebooku k bojkotu výrobků americké společnosti Coca-Cola.

Mapy
7.leden 2016 - 01:11

Jako důvod zveřejnil na své facebookové stránce vánoční přání Coca-Coly pro ruské spotřebitele, kde je na mapě Ruska jako jeho součást uveden Krym, což rozčílilo ukrajinské politiky.

Společnost Coca-Cola se omluvila za zveřejnění zdobeného vánočního stromku, který představuje mapu Ruska, kde je Krym, Kaliningradskáé oblast a Kurilské ostrovy (pozn.RT.com).

"Jako reakci na chování Coca-Coly navrhuji odmítat výrobky společnosti. Žádná zemi na světě, a to ani v domovině Coca-Coly v USA,  není Krym uznán jako území Ruska, události na poloostrově nazýváme  okupací, a v souvislosti s tím jsou uvaleny nai Ruskou federaci t ekonomické sankce,"  napsal Mustafa Nye.

"Ztráta pro Ukrajince bude zanedbatelná,  za výrobky prodávané pod značkami Coca-Cola, můžete najít náhradu," vyzývá poslanec. Po zveřejnění  na facebooku nasbíral přes osm tisíc "lajků".

Ještě před Nayemem vyzval k bojkotu výrobků Coca-Coly ve svém facebooku  vůdce ukrajinského nacionalistického sdružení "Svoboda" Oleg Tyagnibok.

Západní politik: V Evropě mají Ukrajiny plné zuby!

Podle zveřejněných obrázků na facebooku, ale společnost PEPSICO nechtěla zůstat pozadu za svým konkurentem a také zveřejnila podobnou mapu.

(rp,prvnizpravy.cz,lenta,foto:facebook)