Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Condoleeza Riceová: Ukrajinci, radujte se, že nejste v Africe!

Condoleeza Riceová: Ukrajinci, radujte se, že nejste v Africe!

Ukrajinci by měli změnit akcenty politiky a přejít od boje za nezávislost k účinné správuyvlastního státu, uvedla bývalá ministryně zahraničí USA a předložila jim velmi inspirativní výzvu.

Condoleezza Riceová
10.březen 2016 - 22:06

Ve své přednášce vybídla Riceová nespokojené Ukrajince navštívit Libérii a pak být rádi, že žijí na Ukrajině, uvedla televize 24 Kanál.

Bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová tedy poradila ukrajinským občanům méně si stěžovat, převzít větší odpovědnost a „pomáhat těm, kdo mají méně."

Jeden z portálů to komentoval slovy, že se domorodí Ukrajinci museli cítit, jako když k nim promlouvá „bílý pán“.

Guardian: Západ uvrhnul svými sliby ukrajinský lid do bídy

Téměř 80% Ukrajinců v průzkumu Gallupova ústavu považuje ekonomickou situaci v zemi v roce 2015 za  „bídnou". Asi 70% Ukrajinců není spokojeno se svými životy a věří, že události se vyvíjejí v zemi „špatným směrem". Ukrajina ve skutečnosti zůstává na pokraji platební neschopnosti, v zemi roste nezaměstnanost, hodnota národní měny klesla více než třikrát. Podle ukrajinského ministerstva financí je průměrný plat v zemi je o něco více než 160 dolarů. A je jedna z nejnižších v Evropě. Tolik štěstí bez reptání málokdo unese.

Condoleezza Riceová pracovala v administrativě George W. Bushe ev funkci ministryně zahraničí a poradkyně pro národní bezpečnost. Spolu s viceprezidentem Richardem Cheneym a americkým velvyslancem při OSN Johnem Boltonem, kteří představovali "jestřáby" americké zahraniční politiky v té době.

(kou, prvnizpravy.cz, 24tv.ua, ria.ru, foto: arch.)