Svátek má: Augustýn

Zprávy

Velikost textu:

Čtyři miliony migrantů jsou prý připraveny jít do Evropy!

Čtyři miliony migrantů jsou prý připraveny jít do Evropy!

Drtivá zpráva pro Evropskou unii přichází z Řecka. Asi čtyři milióny migrantů a uprchlíků jsou prý připraveny jít do Evropy z Turecka, a to v blízké budoucnosti.

Uprchlíci ze Sýrie směřující do Turecka
5.září 2015 - 01:14

Evropa a Evropská unie se potýká, a dodejme, že neúspěšně, s vlnou migrantů, která se počítá na statisíce lidí. Ale počet čtyř milionů uprchlíků je nad jakoukoliv představu, nemluvě o stálém proudu migrantů z Afriky.

Tyto údaje uvedl první náměstek řeckého ministra námořnictva Christos Zois na tiskové konferenci věnované problematice migrace. Informovala o tom Nezavisimaja gazeta s odkazem na agenturu TASS.

„Čtyři miliony uprchlíků a migrantů se nyní nachází v Turecku a jsou připraveny k odchodu ve směru Evropy,“ řekl náměstek ministra Zois. Podle dosavadních informací je Turecko zaplaveno především uprchlíky ze Sýrie a Iráku.

Podle něj nemá Řecko není dost sil samo odolat vlně uprchlíků. „Ze 240 plavidel, která jsou k dispozici pobřežní stráži, je pouze 36 procent v pořádku, ze 7 letadel se jen 4 zvednou do vzduchu, a ze 6 vrtulníků je v provozu jen jeden," konstatoval Zois.

Šok pro euroskeptiky: Kvóty pro přijetí dalších 120 tisíc uprchlíků!

Nedávno se náměstek ministra setkal s hlavou Agentury EU pro bezpečnost hranic Frontex Fabrice Ledgerem. Během setkání, podle Zoise, „bylo dohodnuto dále prohlubovat spolupráci s úsilím agentury, aby se zlepšila kontrola a řízení migračních toků".

Španělský list El País informoval, že šéf Evropské komise Juncker hodlá navrhnout zvýšení kvót pro přijetí uprchlíků o 120 tisíc lidí, k nedávnému plánu na přerozdělení 40 tisíc migrantů každou zemí EU. Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko tyto kvóty odmítají.

Stále však platí jedna nezodpovězená otázka všech lídrů Evropské unie a Spojených států - proč dochází k tak obrovské uprchlické vlně. Bez jejího pravdivého zodpovězení se tato krize nevyřeší.

(kou, prvnizpravy.cz, ng.ru, foto: arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: