Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Daily Telegraph: Britští vojáci se prý připravují na válku s Ruskem!

Daily Telegraph: Britští vojáci se prý připravují na válku s Ruskem!

Velká Británie se chystá uspořádat největší cvičení od roku 2001. Přičemž, podle zástupců britských ozbrojených sil, dá cvičení jasně najevo, že nejde o boj proti IS, ale o přípravu na případnou konfrontaci s Ruskem.

Ilustrační foto
9.únor 2016 - 21:24

Britští vojáci uskuteční největší vojenské cvičení od roku 200. Podle publikace Daily Telegraph, bude se konat v Jordánsku za účasti 1,600 vojáků.
 
Účelem nadcházejících cvičení je zabezpečit schopnost britských sil rychlého nasazení vojska o síle až 30 tisíc lidí v zóně konfliktu kdekoli na světě. Podle novin se mimo jedná o cvičení přepravy vojáků do východní Evropy v případě možné konfrontace NATO s Ruskem. Ministerstvo obrany to však popírá.
 
„Toto není cvičení, zaměřené na boj proti IS. Pokud na to přijde, tak tady mluvíme o naší připravenosti připojit se ke Spojeným státům na Ukrajině než v Sýrii...Nikdo vstoupí v takovém počtu vojáků do Aleppa, aby jen porazil hrstku džihádistů," řekl zdroj v britské armádě Daily Telegraph.
 
Mluvčí britských ozbrojených sil uvedl, že cvičení v Jordánsku „zajistí bojeschopnost nasadit a zajistit přesun obrněných sil až do počtu 30.000 vojáků kamkoliv na světě". Kromě toho se britští vojáci stanou „lépe připraveni odrazit ohrožení Velké Británie a jejích zájmů".

V reakci mnisterstvo obrany Velké Británie popřelo, že by cvičení v Jordánku bylo zaměřeno proti Rusku. Navíc sdělilo, že se žádnými plány na napadení Ruska nezabývá.

DWN: Namísto pomoci Europě si NATO hraje na válku s Ruskem!
NATO obvinilo Rusko z modelování jaderného útoku na Švédsko

Minulý týden zveřejnilo NATO výroční zprávu generálního tajemníka Jense Stoltenberga v němž obviňuje Rusko z množství vojenských cvičení.

Šéf NATO tvrdí, že tato cvičení jsou také používány pro maskování hlavních přesunů ruské armády a zastrašování sousedů. Ve zprávě se uvádí, že tato opatření posilují nestabilitu a nepředvídatelnost v regionu. „NATO naopak ukazuje pevný závazek dodržovat zásady transparentnosti a předvídatelnosti," uvedl ve výroční zprávě Stoltenberg.

(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk, foto: arch.)