Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Demonstrace a barikády v Calais: Nechceme vás tady! Jděte domů! (VIDEO)

Demonstrace a barikády v Calais: Nechceme vás tady! Jděte domů! (VIDEO)

<< VIDEO >> Pravicové  francouzské hnutí Generace Identitaire, které si klade za cíl bránit tradiční identitu Francii a Evropy, vyzývalo na sociálních sítích k blokádám přístupových silnic  do Calais.

Barikády před Calais
15.březen 2016 - 18:01

"Během několika měsíců se Calais stalo symbolem opravdové invaze zaměřené na náš kontinent," píše se ve výzvě Generace Identitaire, "jde o rozpad společenského a hospodářského života" v oblasti Calais a vyzývá k fyzickým útokům na přistěhovalce, ale i cestovatele. "Vlády odmítají bránit národy tím, že nebrání hranice a tak musíme stavět barikády," lze se  dočíst ve výzvě.

Stovky aktivistů Generation Identitaire blokovalo několik silnic ve směru na Calais. Západofrancouzské přístavní město se stalo "shromaždištěm" pro nelegální přistěhovalce, kteří se chtějí dostat nelegálně tunelem pod průlivem La Manche do velké Británie.Aktivisté postavili barikády, zapálili pneumatiky. Na barikádách byly nápisy "Jdi domů!" a  "Zákaz vstupu". Nejméně 12 aktivistů bylo zatčeno.

Další aktivisté demonstrovali v ulicích Calais na nepovolené demonstraci, demonstranti byli rozehnáni policií a 14 z nich bylo zatčeno.

(rp,prvnizpravy.cz,kresy.pl,foto:twitter,fb)