Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Die Welt: Recese v USA je za humny a děsí Evropu!

Die Welt: Recese v USA je za humny a děsí Evropu!

Ekonomiku Spojených států čeká v příštích letech recese, což bude mít tvrdý dopad na Evropu, předpovídá německé vydání Die Welt.

Ilustrační foto
3.leden 2016 - 01:12

Do roku 2017 čeká Spojené státy hospodářský útlum, který negativně dopadne na globální ekonomiku, a obzvláště silně ovlivní Evropu, předpovídá ekonomický komentátor německého vydání Die Welt Holger Zschäpitz.

USA vstupují do osmého roku po sobě jdoucího růstu své ekonomiky. „Ekonomická oživení v americké historii trvala maximálně 9 let, takže, a to nejpozději v roce 2017, se opět očekává recese," uvedl komentátor s tím, že obvyklž cyklus hospodářského růstu trvá pět let, a pak následuje recese.

Podle nejpesimističtější předpovědi nejsou problémy v americké ekonomice daleko. Nedávno známý finančník a investor Marc Faber řekl, že recese v USA již začala, a doporučuje investovat do 10letých amerických státních dluhopisů, píše německý ekonom.

Legrain varuje: Evropská unie se rozpadá alarmujícím tempem!

Zvláště recese americké ekonomiky je nebezpečná pro Evropu, kde se kromě problému uprchlíků a hrozba teroristických útoků, a velká pravděpodobnost, alespoň v jedna země opustí EU.

„Pravděpodobnost odchodu Finska z eurozóny vzrostla o 4 procenta a dosáhla maximální hodnoty od krize eura v roce 2012," píše Welt. Neméně důležitou otázkou pro investory je odchod Velké Británie z EU.

Vědom si nadcházejících výzev, Brusel slavil Nový rok bez optimismu, uzavřel expert.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)