Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Dluh USA za Obamy vzrostl o neuvěřitelných osm bilionů dolarů!

Dluh USA za Obamy vzrostl o neuvěřitelných osm bilionů dolarů!

Za sedm let prezidentování Baracka Obamy se státní dluh Spojených států zvýšil o 8,3 bilionu dolarů a dosáhl astronomické výše 18,9 bilionů dolarů.

Barack Obama "přispěl" osmi biliony dluhů
27.leden 2016 - 22:02

Uvedla to CNSNews s odvoláním na posledních údajů ministerstva financí Spojených států. Na svých internetových stránkách poukázala, že se tak pro každou domácnost v zemi (rodinu) zvýšila dluhová zátěž na více než 70 tisíc dolarů (v přepočtu asi 1,75 milionu korun).

Pro srovnání uvedla, že za úplné osmileté prezidentství republikána George W. Bushe, odpovídající údaje ve Spojených státech vzrostly o 4,9 bilionu dolarů.

Ale současná astronomické úroveň amerického vládního dluhu není limitem. V pondělí vydal kongresový rozpočtový výbor novou prognózu, že v příštích deseti letech může federální vládní dluh USA dosáhnout 30 bilionů dolarů. Analytici to přisuzují stárnutí populace, rozhodnutí zákonodárců o dodatečných rozpočtových výdajích, snižování některých daní, a důsledky lékařského programu Obamacare.

Ohromující: Státní dluh USA je 65 bilionů dolarů a ne 18 bilionů!

Rozpočtový výbor Kongresu předpokládá, že americký ekonomický růst v letošním roce dosáhne 2,5%, a do budoucna  2,6%. Sama o sobě, tato čísla nejsou špatná, při celkovém objemu  amerického HDP, který se odhaduje na asi 17,9 bilionů dolarů.

Nicméně, jak připomíná deník The Washington Times, „nepřiměřeně velká část ekonomických zisků bude i nadále narůstat bohatým, což zvýší výnosy z daně z příjmu, ale omezí platby daně ze mzdy." V důsledku by měl „dále zesílit tlak na sociální programy, a tím se zvýší deficity" federálního rozpočtu USA.

(kou, prvnizpravy.cz, cnsnews.com, foto: arch.)