Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

Drzost: Teroristé žádají OSN, aby byli ochráněni před ruskými údery!

Drzost: Teroristé žádají OSN, aby byli ochráněni před ruskými údery!

Ruské letecké údery v Sýrii přinutily teroristy Džabhád an-Nusrá požádat o pomoc Organizaci spojených národů, píše německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten s odvoláním na Reuters.

Ilustrační foto
22.únor 2016 - 22:02

Syrská opozice požádala o „dva až tři týdny příměří", a požadovala v rámci předběžné podmínky neútočit na teroristickou skupinu. Radikálové tak, podle DWN, jdou na tento krok ve snaze získat oddechový čas, přeskupit se a zabránit svému úplnému zničení. Je to ale past Na Rusko.

S cílem podpořit své zájmy v Sýrii Spojené státy a Saúdské Arábie již dlouho podporují teroristickou skupinu Džebhat an-Nusrá, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Dodávají skupině zbraně a finance. Přičemž se západní politici neustále snaží postavit teroristy z této organizace do příznivějšího světla, a zapsat je do řad „umírněné syrské opozice". A třebaže se Džabhád an-Nusrá oficiálně vzdal cílů Al-Káidy, učinil tak pouze za účelem účasti na rozdělení Sýrie, poukázal autor článku. Nicméně právě ve zprávě OSN je tato skupina obviněna ze zločinů proti lidskosti.

ŠOK: Generál USA radí Obamovi spolupracovat s teroristy z Al-Káidy!

Nicméně ruské vojenské operace způsobily vážné škody této skupině, pokračovala publikace. S podporou ruského letectva syrská armáda osvobozuje další území. Přičemž vláda v Damašku  nebude vyjednávat s teroristy.

Obtížná situace donutila Džabhád an-Nusrá jít na zcela originální krok: pokusit se o příměří v rámci OSN. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na nejmenované zdroje „blízké k jednání". Agentura oznámila, že syrská opozice požádala o „dva až tři týdny příměří", „ukončení obležení" a „přístup k humanitární pomoci". Podle nejmenovaného zdroje jsou připraveny podpořit iniciativu všechny strany s výjimkou Islámského státu. Přičemž se zastavení útoků na Džabhád an-Nusrá předkládá jako předpoklad k dosažení příměří.

Je zřejmé, že tento návrh je past na Rusko, zdůrazňuje DWN. Radikálové se chtějí přeskupit a zabránit svému úplnému zničení. Na to ale Rusové nepůjdou, protože na rozdíl od západní koalice proti teroristům bojují zcela rozhodně, tvrdí německý novinář.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)