Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Erdogan se stal obětí ruských telefonních vtipálků

Erdogan se stal obětí ruských telefonních vtipálků

Erdogan se stal obětí žert volání ruských žertéřů Vovana a Lexuse. Zatelefonovali prezidentovi Turecka a představili se jako prezident Ukrajiny Petro Porošenko a premiér Arsenij Jaceňuk.

Recep Tayyip Erdogan, turecký prezident
12.únor 2016 - 22:02

Následně bylo upozornění na rozhovor umístěno na You Tube.

Jak uvedl ukrajinský deník Vesti, v průběhu rozhovoru se obě „vysoké strany“ dohodly  koordinovat opatření proti Rusku.

Vůdce Turecka srdečně přivítal prezidenta Ukrajiny, a označil ho "drahým přítelem". V rozhovoru, „ukrajinská strana" oznámil svůj záměr vytvořit dialog hlav států, které „tím či oním způsobem trpí ruskými sankcemi", nabídla pomoc ve vojenské operace v Sýrii, jakož i - koordinovat opatření proti Rusku.
 
"S radostí. V tomto ohledu u vás nebudou vůbec žádné, ani nejmenší pochybnosti," řekl Erdogan.

Administrativa tureckého prezidenta dnes oznámila, že nic neví o žádném telefonátu Erdoganovi. Nicméně žertéři tvrdí, že rozhovor uskutečnili, že dovolat se tureckého prezidenta nebylo "jednoduché". "Není ale první, ani poslední, kterému jsme zavolali," uvedl ruským médiím Lexus.

Erdogan: Jaké tři miliardy? Chci 30 miliard od EU!

Plná verze záznamu bude zveřejněna v pátek 12. února.

Během několika posledních dnů, hlava Turecka soustavně kritizovala Spojené státy kvůli podpoře kurdské strany, rozohnila na Rusko, které obvinilo z plánů na vytvoření trpasličího státu v Sýrii a hrozila EU, že v problematice uprchlíků v Turecku dochází trpělivost, dodaly Vesti.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti-ukr.com, foto: dailysabah.com)