Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Erotické hrátky v Kolíně vyděsily německou vládu

Erotické hrátky v Kolíně vyděsily německou vládu

Sexuální kurzy pro migranty zavedlo Norsko již v roce 2011 a na podzim 2015 byly doporučeny i dánským parlamentem a jak to nyní vypadá, tak něco podobného bude čekat migranty i v Německu.

Heiko Maas, německý ministr spravedlnosti
7.leden 2016 - 18:00

Žadatelé o azyl a uprchlíci se na preventivních kurzech mimo jiné učí i to, že pokud tamní ženy pijí alkohol nebo mají na sobě oblečené vyzývavé šaty nebo polibek na přivítanou, že tím nejde automaticky o pozvánku na sex.

"Mluvíme o postojích vůči sexu a vysvětlujeme norské právo. Někteří žadatelé o azyl se domnívají, že Norsko je velmi liberální země co se týče sexu a špatně si vysvětlují signály žen," uvedla pro Metroxpress Linda Hagenovu, šéfka organizace, která v Norsku provozuje 34 azylových center.

Silvestrovská noc v Kolíně, Stutgartu a Hamburku

Nevídaný jev v této dimenzi, který propukl o silvestrovské noci především v Kolíně nad Rýnem,  může být  prospěšný pro posílení policie, ale i pro politické strany, které brojí proti přílivu migrantů do Německa.

Násilí totiž podle svědků bylo v režii asi 1000 mužů africkoarabského zjevu.

Kolínské excesy si nezadaly s těmi co jsme viděli na náměstí Tahrir v Káhiře, kde na pokraji masových protestů v roce 2013 došlo také k velkému množství znásilnění.

Před tradičním  karnevalem v Kolíně nad Rýnem chce starostka Henriette Rekerová posílit počty uniformovaných i neuniformovaných policistů a zvýšit počty hlídacích kamer na ulicích.

Starostka chce zveřejnit kodexy chování pro dívky a ženy, tak, aby byly lépe připraveny. A lidem z jiných kultur by mělo být vysvětleno, že karneval by neměl být chápán jako výzva sexuální otevřenosti.

Dánští politici chtějí pro migranty zavést kurzy o sexuální morálce

Členové německé vlády odsoudili rozsáhlé sexuální útoky

Členové německé vlády odsoudili rozsáhlé sexuální útoky, k nimž došlo o silvestrovské noci ve velkých německých městech a za nimiž podle policie stáli lidé severoafrického a arabského vzhledu. V Kolíně nad Rýnem se podle listu Die Welt obětí útoků stalo na 90 žen, podobné incidenty jsou v menším rozsahu hlášeny i z Hamburku.

„Je to poprvé, co se něco takového stalo v tak velkém měřítku. Zjevně máme co do činění s novou formou organizovaného zločinu,“ řekl o útocích ministr spravedlnosti Heiko Maas „Nesmíme připustit, aby byli lidé v našich městech vystaveni hrubému násilí a nedostalo se jim ochrany.

V okolí kolínského hlavního nádraží a katedrály v jeho sousedství se podle dosavadního šetření shromáždila o silvestrovské noci asi tisícovka mužů, kteří podle policie vypadali, jako by pocházeli ze severní Afriky nebo z arabských zemí. Z davu se následně vyčlenily skupiny o 20 až 100 lidech, které pak obkličovaly ženy, osahávaly je a okrádaly. Sexuální napadení ohlásilo podle listu Die Welt na 90 žen.

(rp,prvnizpravy.cz welt, westdeutschezeitung,foto:arch.)