Svátek má: Marián

Zprávy

Velikost textu:

Fidel Castro řekl, že Kuba nepotřebuje dary z USA

Fidel Castro řekl, že Kuba nepotřebuje dary z USA

Projev prezidenta Barack Obama, v němž uvedl, že nabízí „ruku přátelství Washingtonu", by neměl být brán vážně, tvrdí vůdce kubánské revoluce Fidel Castro.

Fidel Castro, vůdce kubánské revoluce
28.březen 2016 - 21:21

Prezidentova slova ironicky nazval „medovými", a radí kubánskému lidu spoléhat na své vlastní síly, a nespoléhat na „dárky impéria".

Vůdce kubánské revoluce Fidel Castro vyjádřil skepsi ohledně slov amerického prezidenta Baracka Obamy o sbližování obou zemí.

Vůdce USA během návštěvy Kuby minulý týden přednesl projev, ve kterém řekl, že „studená válka" je u konce a Washington předkládá Havaně ruku přátelství.

V pondělí Fidel Castro zveřejnil v novinách Granma materiál k návštěvě amerického prezidenta, nazvaném „Bratr Obama". Ve svém článku ironicky označuje Obamova slova za „medová".

„Mohl jsem dostat infarkt při poslechu amerického prezidenta," uvedl Castro a předložil seznam nepřátelských akcí amerických vlád proti Kubě za posledních 60 let.

„Neměly by být iluze, že takový vznešený a nesobecký národ opustí svoji slávu a svá práva ... Jsme schopni produkovat potraviny a hmotné statky, které potřebujeme ... Nepotřebujeme dary od impérií," napsal v článku.

Obama je ďábel a žádný anděl míru a Hillary rozpoutá světovou válku

Obama oznámil na konci roku 2014 začátek procesu ke zlepšení vztahů s Havaně. Jeho návštěva Kuby byla první návštěvou amerického prezidenta po 90 letech a první návštěvou tohoto druhu, protože přervání vztahů mezi oběma zeměmi došlo v roce 1960.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, granma.cu, foto: arch.)