Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Finsko vrátilo skupinu migrantů zpět do Ruska

Finsko vrátilo skupinu migrantů zpět do Ruska

Žadatelé o azyl ve Finsku byli posláni zpět do Ruska, kde mají platné povolení k pobytu, oznámila finská pohraniční policie.

Hraniční přechod Raja-Jooseppi
6.prosinec 2015 - 21:05

Informaci uvedla finská mediální společnost YLE.

"Skupina uprchlíků dorazila z Ruska na sever Finska, kde jim byl odmítnut azyl ve Finsku, žadatelé o azyl byli proto posláni vlakem zpět do Ruska, kde mají platné povolení k pobytu," píše se v článku.

Finské orgány připomínají, že v současné době je pro uprchlíky z Ruska určeno kontrolní stanoviště Raja-Jooseppi a Salla. Jejich žádosti jsou posuzovány ve zrychleném režimu, a záporné rozhodnutí znamená okamžité vyhoštění ze země.

Uprchlíci z Blízkého východu a Afriky začali aktivněji používat přechody z regionu Murmansk do Finska, kde  jsou k dispozici dvě kontrolního stanoviště. V Lotte zaznamenali denně od 10 do 20 osob, žádajících o azyl.

Migranti mají novou cestu, odjíždějí z Murmanska do Norska na kolech


Již dříve objevili uprchlíci cestu přes Murmansk do Norska, ale norské království zpřísnilo podmínky pro překročení hranic a tak uprchlíci hledali jinou bránu do skandinávských zemí a tou se nyní stalo Finsko.

Podle nejnovějších zpráv Frontex Protection Agency EU, za prvních deset měsíců roku 2015 do zemí EU dorazilo kolem 1,2 milionu uprchlíků. Evropská komise uvedla, že současná migrační krizi na světě je největší od druhé světové války.

(rp,prvnizpravy.cz,ylo,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: