Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Geologové: San Andreas povede k Armagedonu USA

Geologové: San Andreas povede k Armagedonu USA

Obrovské zemětřesení ve zlomu San Andreas může tvrdě zasáhnout Kalifornii a vyvolat řetězovou reakci, která zničí Spojené státy.

Záběr z filmu San Andreas
27.únor 2016 - 01:11

Sotva Američané strávili informaci, že se zvýšila pravděpodobnost erupce yellowstonského supervulkánu, přicházejí geologové s další zneklidňující informací.

Američtí a mexičtí geologové zveřejnili prognózu, že by Severní Amerika mohla zmizet z tváře Země kvůli katastrofálnímu zemětřesení. Závěry vědců jsou založeny na údajích z US Geological Survey (USGS) a centra pro studium zemětřesení v jižní Kalifornii a Kalifornské geologické služby. Vědci zvýšili pravděpodobnost katastrofy oproti roku 2008 o téměř 100 procent.

Geologové uvedli, že zemětřesení může udeřit kvůli zemskému zlomu San Andreas.  A to podobně jako v katastrofickém filmu režiséra Brada Peytona „San Andreas“.

V reálném životě, vědci předpokládají, že zemětřesení o vysokých magnitudách se budou rychle rozšiřovat, což způsobí další a další zemětřesení. Jestliže byla v roce 2008 pravděpodobnost  katastrofy 4,7%, nyní se pravděpodobnost otřesů zvýšila na 8%.

Vědci: Yellowstonská erupce – sbohem, Spojené státy!

Kromě zlomu San Andreas se zvyšuje šance na výbuch supervulkánu v Yellowstone. Pokud se zemětřesení „probudí", zničí to velkou část severoamerického kontinentu.

(kou, prvnizpravy.cz, mir24tv, foto: arch.)