Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Guardian: Z Turecka se do Sýrie infiltrovaly stovky ozbrojenců

Guardian: Z Turecka se do Sýrie infiltrovaly stovky ozbrojenců

Bojovníci jsou připraveni podpořit opoziční síly, ustupující pod náporem syrských Kurdů v oblasti města Azaza, které se nachází osm kilometrů od syrsko-turecké hranice, uvedl britský list.

Ilustrační foto
18.únor 2016 - 22:02

Na teritorium Sýrie dorazilo z Turecka  více než 500 „povstalců a islamistických bojovníků," uvádí The Guardian s odkazem na syrskou organizaci pro lidská práva (Syrian Observatory for Human Rights).

„Alespoň 500 rebelů překročilo hraniční přechod Bab es Salaamu na cestě do městečka Azaza, kde chtějí podporovat rebely v boji s Kurdy, kteřé dosáhli vítězství na severu provincie," sdělil šéf organizace Rami Abdel.

Potvrdil, že mezi nimi jsou militanti Islámského státu. Všichni jsou ozbrojeni, dodal Abdul.

Kromě toho dalších zhruba 350 bojovníků vyzbrojených jak těžkými, tak i lehkých zbraněmi, údajně překročilo hranici mezi Tureckem a Sýrií přes hraniční přechod Atma 14. února, uvedl britský deník.

WP: Na přístupech k Aleppu začíná „mini světová válka"!

Ve městě Azaza, který se nachází na území provincie Aleppo, osm kilometrů od syrské-turecké hranici, Kurdové výrazně zatlačili opoziční síly. Radikálové bojující proti syrské vládě jsou zatlačováni útočící syrskou armádu, s podporou ruských bojových letadel. Nicméně opozice i nadále drží Azazu, stejně jako město Marea 25 kilometrů od Aleppa, píše The Guardian.

Zároveň Turecko, které je zděšeno pohybem syrských Kurdů, i nadále útočí na jejich pozice. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že Ankara nemá v úmyslu zastavit ostřelování.

(kou, prvnizpravy.cz, theguardian.com, foto: arch.)