Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Hlava mi to nebere: Jak mohli Američani bombardovat nemocnici?

Hlava mi to nebere: Jak mohli Američani bombardovat  nemocnici?

"Hlava mi nebere, jak došlo k tomu, že po nahlášení souřadnic nemocnice Lékaři bez hranic  a příslibu, že na nemocnici nebude útočeno, za čtyři dny poté bylo všechno jinak. Musí se vyšetřit, jaké chyby se staly, kdo je udělal, kdo, proč a jak selhal!" požaduje Miroslav Ransdorf.

Miroslav Ransdorf, europoslanec za KSČM
10.listopad 2015 - 21:35

Europoslance Miroslava Ransdorfa na jeho webových stránkách oslovil bývalý příslušník letectva ...

"Poslanec pravicové strany Laudát napsal k humánímu bombardování nemocnice Lékaři bez hranic, že voják je velmi ve stresu a že se může zmýlit. Jako bývalý příslušník letectva musím tedy konstatovat, že američtí piloti jsou vlastně nevycvičeni a jsou to začátečníci. Jací jsou potom řadoví piloti, když zde v konfliktu musí létat skuteční profesionálové. Jako bývalý příslušník letectva velmi dobře vím, jak se pilot připravuje na let. Cíl musí být naplánován na zemi před letem. Naplánování musí projít kontrolou. Před zahájením útoku už za letu, musí pilot požádat o povolení k tomuto útoku. Toto povolení musí řídící středisko pilotovi potvrdit. A pak se může humánně bombardovat. Musí o tom vždy vědět dost lidí. Co si o tom myslíte?" ... zněla otázka na komunistického politika.
 
Portrét nejslavnějšího argentinského ragbisty má na kravatě i Ransdorf
 
Miroslav Randsdorf čtenářovi poděkoval za popis plánování leteckého útoku z pohledu vojenského pilota.

"Jsem sice nevoják, ale je mi jasné, že vojenské postupy jsou striktně dané, improvizace v nich nemá místo a ojedinělá chyba jednotlivce nemůže poslat letadla na nemocnici, jejíž poloha byla nahlášena. Zástupce Lékařů bez hranic v Afghánistánu Guilhem Molinie řekl, že souřadnice GPS od nich dostala koalice, afghánská armáda, civilní úřady i Talibán, a že ode všech přišel příslib, že na nemocnici nebude útočeno. To bylo 29. září 2015. Jak se mohlo stát, že za čtyři dny bylo všechno jinak, mi hlava nebere. Musí se vyšetřit, jaké chyby se staly, kdo je udělal, kdo, proč a jak selhal?  Stres  a omyl nejsou ani vysvětlením, ani omluvou," uzavřel  svoji odpověď  europoslanec za KSČM  Miroslav Randsdorf.

(ps, prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: