Svátek má: Ivona

Zprávy

Velikost textu:

Hokejové diváky před O2 arénou v Praze hlídali vojáci se samopaly

Hokejové diváky před O2 arénou v Praze hlídali vojáci se samopaly

"Na větší bezpečnost občanů budou společně s policisty dohlížet i čeští vojáci," tak začíná zpráva vydaná ministerstvem obrany. Na základě rozhodnutí vlády vyčlenila Armáda ČR 550 vojáků k posílení Policie ČR. Tři vojáci se samopaly tak hlídali i před O2 arénou. Uvnitř se hrál hokej.

Společná hlídka policistů a vojáků
24.březen 2016 - 15:01

Dne 23. března 2016  v 8.00 hodin ráno se vojáci určení do jednotlivých směn začali v souladu s požadavkem Policie ČR hlásit na příslušných krajských policejních ředitelstvích v Praze, Brně a Ostravě, která rozhodnou o konkrétních místech jejich nasazení.

„Od náčelníka generálního štábu generálporučíka Josefa Bečváře jsem dostal zprávu, že jsou vojáci připraveni na určených místech, a to necelých 12 hodin po rozhodnutí vlády. K dispozici budou tak dlouho, jak bude potřeba,“ řekl  ministr obrany Martin Stropnický.

Vojáci budou působit s policisty ve smíšených hlídkách na letištích, nádražích a dalších místech se zvýšenou koncentrací osob. Opatření budou podle rozhodnutí vlády platit po dobu dvou měsíců s možností prodloužení.

„Vojáci budou nasazeni ve třech úkolových uskupeních v Praze, Severomoravském a Jihomoravském kraji. Pro posílení policie v Praze je určeno 350 vojáků. Další dvě úkolová uskupení budou čítat vždy 100 vojáků,“ upřesnil  ministr Stropnický.

Pro úkolové uskupení v Praze budou vyčleněni vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení, pro dvě úkolová uskupení na Moravě pak příslušníci 7. mechanizované brigády. Při plnění úkolu se budou postupně střídat vojáci z jednotlivých praporů.

Pražané mohli první den nasazení do akce  vojáky se samopaly společně s policisty vidět třeba před O2 arénou, kde se odehrálo čtvrtfinalové utkání  Tipsport extraligy ledního hokeje  Sparta - Zlín.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Armáda ČR)