Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

Holanďané vyjádří svůj postoj k Ukrajině na toaletním papíru

Holanďané vyjádří svůj postoj k Ukrajině na toaletním papíru

Nizozemci vynaložili 50 tisíc eur na velmi zvláštní kampaň s výzvami hlasovat v referendu proti o dohodě o přidružení Ukrajiny k Evropské unii.

Ilustrační foto
18.únor 2016 - 01:11

Podle Ukrajinské pravdy potiskne soukromá společnost 100.000 rolí toaletního papíru, na nichž budou písemné argumenty proti sdružování a nevýhodám vstupu Ukrajiny do EU.

Asi 50 tisíc eur bylo poskytnuto jako grant soukromé společnosti, která plánuje vydat toaletní papír s vytištěnou výzvou občanům, aby hlasovali v referendu proti dohodě o přidružení s Ukrajinou. Podle Ukrajinské pravdy, bylo společnosti Raspoetin BV přiděleno 47,973 eur na „výrobu, přepravu a distribuci toaletního papíru s tištěnými argumenty proti sdružování a nevýhodám vstupu Ukrajiny do EU".

Podle ukrajinského vydání, majitel firmy Ruben Marsman uvedl, že je „angažovaným občanem" a využívá příležitost být vyslechnut.„Obvykle máme možnost hlasovat jednou za 4 roky. Nyní máme možnost být slyšet mezi volbami. To je pro Nizozemsko zcela jedinečná příležitost," řekl Marsman.

Zaříznou Holanďané referendem asociační dohodu Ukrajiny a EU? 

Předpokládá se, že bude potištěno 100 tisíc rolí toaletního papíru, který bude distribuován v obchodech.
 
„Ale určitou část zašleme nizozemským vlivným institucím," dodal šéf Raspoetin BV.
 
V rámci kampaně má komise pro referendum Komise vyčlenit 700 tisíc euro zastánce i odpůrce asociace s Ukrajinou. Dalším 600 tisíc bude poskytnuto těm, kteří podporují neutrální pozici. Nizozemské referendum o přijatelnosti dohody o přidružení Ukrajiny k Evropské unii se bude konat  6. dubna.

(kou, prvnizpravy.cz, eurointegration.com.ua, foto: arch.)