Svátek má: Kristýna

Zprávy

Velikost textu:

Izraelský diplomat: Boris Johnson je idiot!

Izraelský diplomat: Boris Johnson je idiot!

Izraelský diplomat Shai Masot označil britského ministra zahraničí Borise Johnsona za idiota, napsaly noviny The Independent.

Z nahrávky
10.leden 2017 - 01:12

"Je to idiot a stal se ministrem zahraničních věcí bez jakékoliv odpovědnosti," řekl Shai Masot na tajné nahrávce při rozhovoru s britskou úřednicí Marií Strizzolovou v jedné z londýnských restaurací v říjnu 2016.

Třetím účastníkem schůzky byl člověk, kterého nazývají Robinem. Jednalo se o přestrojeného novináře televize Al Jazeera, jenž předstíral, že zastupuje vůči Izraeli přátelsky naladěnou skupinu labouristů. A právě on nahrál celý rozhovor. Výsledky šestiměsíčního vyšetřování byly zveřejněny právě nyní.

Izraelský diplomat prohlásil, že britský ministr zahraničí je „idiot, který neplní žádné dohody." Přitom ale dodal, že je „docela dobrej", protože podporuje Izrael.

Marie Strizzolová  říká: "Boris je dobrý,"  s tím Masot souhlasí, "Boris je v podstatě dobrý."

"On podporuje Izrael," říká paní Strizzolová.

"Ale nestíhá, je zaneprázdněn vším ostatním, "odpovídá pan Masot, a dodává,"takže technicky, jestli se něco skutečného stalo, tak to nebyla jeho vina."

"Velvyslanectví Izraele odmítá poznámky týkající se ministra Johnsona, které jsou naprosto nepřijatelné. Poznámky vyřknul mladý zaměstnanec velvyslanectví, on není izraelským diplomatem a v krátkém čase bude ukončeno jeho angažmá na velvyslanectví, "prohlásil tiskový mluvčí velvyslanectví.

Johnson byl ještě dva dny před kampaní k Brexitu za členství v EU!

"Velvyslanec Regev v pátek hovořil s ministrem Alanem Duncanem a omluvil se  mu  za narpsto nepřijatelné komentáře, s tím, že zaměstnanec bude propuštěn,“ dodal tiskový mluvčí.

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že bylo spokojeno s omluvou pana velvyslance Regeva.

"Izraelský velvyslanec se omluvil a je jasné, že tyto poznámkyy neodrážejí názory velvyslanectví nebo vlády Izraele," řekl mluvčí ministerstva.

"Velká Británie má silné pouto s Izraelí a považujeme celou záležitost za uzavřenou,“ dodal mluvčí.

(rp,prvnizpravy.cz,theindependent,foto:arch.)