Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Jaceňuk: Já vám všem odpouštím!

Jaceňuk: Já vám všem odpouštím!

Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk na zasedání vlády komentoval nejen odchod frakce "Svépomoc" z koalice, ale i dění na Národní radě, uvedl ukrajinský kanál "112 Ukrajina", 

Arsenij Jaceňuk, ukrajinský premiér
18.únor 2016 - 22:02

"Nyní je nejdůležitější věc pro mě jako premiéra, i pro vládu, navzdory všemu, co bylo v palrlamentu řečeno během vládní zprávy poslanci i členy koalice, a to že nejen jako předseda vlády, ale i jako člověk, jim odpouštím," řekl velkodušně Jaceňuk. S určitou nadsázkou se dá říci, že pokud jeho kritici dosud netrpěli, nyní si toto utrpení mohou vychutnat.

Foreign Policy: Nyní každý ví, kdo vlastně ovládá Ukrajinu!

Ve svém prohlášení na schůzi se rovněž velkoryse obrátil na prezidenta a jeho frakci.

„Nyní je situace mnohem složitější, takže všichni musí spojit ruce, zapomenout na křivdy minulosti, převzít plnou odpovědnost za osud země a jít kupředu. Moje ruka je natažena k prezidentovi Porošenkovi a jeho frakci. Nejen moje, ale celé frakce Lidové fronty, který je spolu s prezidentovou frakcí základem koalice a základem změn v koalici," doplnil Jaceňuk.

Nedávno ukrajinský premiér vyzval koaliční partnery a prezidenta Petro Porošenka, aby zakopali válečnou sekeru politické války.

V pondělí, patrně nejnepopulárnější politiku Ukrajiny, Arsenij Jaceňuk „přežil“ hlasování v Národní radě na vyslovení nedůvěry vládě za pomocí frakcí oligarchů Achmetova a Kolomejského. Pozorovatelé to označili za frašku.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)