Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Jaceňuk obvinil Porošenka z politické krize na Ukrajině

Jaceňuk obvinil Porošenka z politické krize na Ukrajině

Zprávy o mé rezignaci jsou nepravdivé, řekl ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk v pořadu ukrajinské televize 112  "10 minut s premiérem" .

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk
1.březen 2016 - 01:14

Média přinesla zprávu, že Nejvyšší rada je připravena podpořit kandidaturu Turčynova na post ukrajinského premiéra.

Porošenko navrhl Jaceňukovi vytvořit novou vládu v případě, že současná je nevyhovující. A v Nejvyšší radě byl již připraven návrh usnesení o rezignaci Jaceňuka.

"Současná vláda učinila více za rok, než všechny předchozí vlády za 20 let," řekl v televizním pořadu Jaceňuk, "kabinet je pod neustálým útokem ze strany některých sil uvnitř země, kteří lační po pádu vlády, aby se dostali k moci."

Premiér mluvil o skutečném "ekonomickém poklesu a ožebračování lidí" v zemi. "Místo nás, ale nikdo nebude řešit tyto problémy", zdůraznil Jaceňuk.

Premiér vyzval prezidenta a jeho politickou stranu v Nejvyšší radě "Blok Porošenka" k "jednání o vzájemné spoluprávi." Současně Jaceňuk naznačil, že neměl v úmyslu odstoupit, a to navzdory nevyhovujícímu hodnocení koaličních poslanců v Radě.

"Vláda vytvořila akční plán pro rok 2016 a vláda je připravena jej realizovat," řekl Jaceňuk.

Kvůli demonstracím začala Jaceňukova vláda prověřovat podzemní úkryty


"V boji proti korupci, musíme jmenovat nového nezávislého generálního prokurátora Ukrajiny, v zájmu posílení důvěryhodnosti a zajistit účinné fungování Národní agentury pro sledování a správu aktiv, Národní úřad pro vyšetřování a Národní agenturu pro prevenci korupce", řekl.

(rp,prvnizpravy.cz,112,foto:arch.)