Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Janukovyč se chce vrátit na Ukrajinu!

Janukovyč se chce vrátit na Ukrajinu!

Právník Viktora Janukovyče Vitalij Serdjuk sdělil, že jeho klient má v úmyslu vrátit se na Ukrajinu.

Viktor Janukovyč, smetený ukrajinský prezident
1.březen 2016 - 18:02

Jak advokát v rozhovoru s portálem Gavkom zdůraznil, Janukovyč se dosud nevzdal prezidentských pravomocí, není na útěku, a není na mezinárodním seznamu hledaných.

Právník Janukovyče Vitalij Serdjuk tvrdí, že se jeho klient chce vrátit zpátky na Ukrajinu, a jeho obhajoba je připravena přijmout právní kroky, aby tak učinil.

Podle něj není Viktor Janukovyč na útěku a nenarušuje vyšetřování, a Generální prokuratura Ukrajiny (GPU) nemá zájem na vyšetřování jeho zločinů.
 
„Vyšetřování k dnešnímu dni brání celá řada faktorů. První a hlavní - je neochota GPU zjistit pravdu a hledat skutečné viníky tragédie, zpracovat  všechny verze toho, co se stalo ... Došli jsme k závěru, že se zástupci GPU nemají zájem o svědectví Viktora Janukovyče. Nemají zájem zjistit úplnost skutkového stavu. Nechtějí se dostat k pravdě," řekl advokát.

Janukovyč pro BBC: Zničili Ukrajinu a do konfliktu vtáhli celý svět! 

„Stále slyšíme, že Janukovyč je na útěku a brání vyšetřování. Ale on sám během první tiskové konference řekl, že je v Rostově na Donu. Jestli vše zůstane tak, jak je, osoby odpovědné za masakry nebudou potrestány," poznamenal Serdjuk.
 
Právník uvedl, že na Janukovyč nebyl dosud zařazen na mezinárodní seznam hledaných a může se volně pohybovat po celém světě, „ale stále existuje ohrožení jeho života, vzhledem k neochotě GPU a ministerstva vnitra vyšetřovat atentát na jeho osobu a postavit před soud jeho pachatele".
 
Advokát zdůraznil, že se Janukovyč stále nevzdal svých prezidentských pravomocí a má v úmyslu vrátit se na Ukrajinu.
 
„Má v úmyslu vrátit se na Ukrajinu, a budou pro to uskutečněny právní kroky. Janukovyč se nevzdal prezidentských pravomocí a nevzdal se vedení země. Postup odstranění klienta z funkce byl proveden v hrubém rozporu s ústavou Ukrajiny. Nebyl proveden postup impeachmentu a usnesením Nejvyšší rady," dodal Serdjuk.

(kou, prvnizpravy.cz, glavcom.ua, foto: arch.)