Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Jaroš: Kdyby Achmetov nepodporoval rebely, nebylo by krvavého Donbasu

Jaroš: Kdyby Achmetov nepodporoval rebely, nebylo by krvavého Donbasu

Dmytro Jaroš, bývalý vůdce Pravého sektoru, opakovaně obviňuje ukrajinského oligarchu Rinata Achmetova z podpory rebelů-separatistů na Donbase.

Dmytro Jaroš, bývalý vůdce Pravého sektoru
10.únor 2016 - 01:11

"Existují desítky důkazů, že Achmetov podporoval rebely," řekl Dmytro Jaroš ," podporoval je finačně výměnou za to, že jeho společnosti na Donbase nebudou terčem útoku povstalců a nebudou obsazeny".

"Jsem přesvědčen, že nebýt Achmatova a jeho finanční podpory, tak by nebyl tak krvavý konflikt na Donbase," dodal Achmetov.

Ahmetova opakovaně obvinil z financování rebelů v roce 2015 Hennagyij Korban, šéf politické strany UKROP.  Tvrdil, že povstalci dostali peníze za to, aby nedošlo na Donbasu k poškození Achmetových společností. Jegor Firzsov (UDAR), zástupce Bloku Porošenka 24. dubna 2015 oznámil, že bylo zahájeno vyšetřování Achmetova z důvodu obvinění z terorismu a separatismu. Ahmetův tiskový mluvčí popřel, že by Achmetov byl vyslýchán a oznámil pouze, že s ním bylo vedeno řízení jako se svědkem.

Porošenkův majetek roste, ostatní Ukrajinci chudnou

Miliardář Rinat Achmetov je nejbohatší muž Ukrajiny. Podle údajů agentury Bloomberg v roce 2015 měl  majetek ve výši 9,3 miliardy dolarů. Byl poslancem ukrajinského parlamentu za Stranu regionů mezi lety  2006 a 2012.

Strana UKROP je Sdružení vlastenců, politická strana byla založena 18. června 2015, jejím předsedou je  oligarcha Hennagyij Korban
.

(rp,prvnizpravy.cz,karpathir,foto:arch.)