Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

Kerry hrozí Asadovi pozemní akcí: nebudeme sedět jako idioti!

Kerry hrozí Asadovi pozemní akcí: nebudeme sedět jako idioti!

V případě, že syrský prezident Bašár Asad nebude plnit své závazky, členové mezinárodní komunity nebudou "sedět jako idioti" a jen se na to dívat, prohlásil americký ministr zahraničí.

John Kerry, ministr zahraničí USA
14.únor 2016 - 18:00

Americký ministr zahraničí John Kerry varoval syrskou vládu a nepřímo i Rusko před možností nasazení „dodatečného pozemního kontingentu" v případě, že vládní síly nebudou respektovat příměří, uvedla agentura Reuters s odvoláním na dubajský televizní kanál Orient.

„Pokud Asad nebude plnit své závazky, a Íránci a Rusové ho nedonutí, aby udělal, co slíbili ... pak členové světového společenství jistě nebudou sedět jako idioti a jen ho sledovat," zdůraznil šéf diplomatického sboru USA.

Kerry uvedl, že v případě neúspěchu plánu příměří, které by mohlo nastat v Sýrii , je pravděpodobné nasazení „dalších pozemních sil".

Asad varuje před rizikem invaze Turecka a Saúdů do Sýrie

Agentura poznamenává, že nedávno americký prezident Barack Obama vyloučil nasazení amerických vojáků v Sýrii. Ochotu k zahájení pozemní operace však zdůraznila Saudská Arábie a SAE.

Skupina na podporu Sýrie se dohodla na plánu pro ukončení nepřátelských akcí v průběhu týdne. Jak bylo vysvětleno dříve ministrem zahraničí USA, ukončení bojových dějství je v mnoha ohledech totožná s příměřím, ale z právního hlediska je omezenější.

(kou, prvnizpravy.cz, orient-news.net, ria.ru, foto: arch.)